×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Emirs Kusturica noliedz Kannu kinofestivāla kritizēšanu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Serbu režisors Emirs Kusturica noliedzis viņam piedēvētos izteikumus, ka viņa jaunākā filma “On the Milky Road” neesot iekļauta Kannu kinofestivāla programmā tāpēc, ka viņš ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītājs, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Kusturica tīmekļa vietnei “Screen Daily” norādījis, ka Krievijas ziņu aģentūras intervija esot pilnībā safabricēta.

“Esmu ļoti apjucis. Es nezinu, kas notiek. Es neesmu ne ar vienu runājis,” viņš teica.

Kusturicam piedēvētos izteikumus pārpublicēja kino industrijas žurnāls “The Hollywood Repoter”.

Kusturica sacīja, ka patiesais iemesls filmas neiekļaušanai Kannu festivāla konkursa programmā esot bijis tāds, ka kinolente vēl nav pabeigta.

“Kannu kinofestivāls gribēja filmu,” uzsvēra Kusturica. “Bet tā nav pabeigta. Mums ir vēl daudz darāmā. Mums jāpabeidz specefekti un montāža. Mums nedaudz jāsaīsina filma.”

Kusturica iepriekšējos gados divas reizes saņēmis Kannu festivāla galveno apbalvojumu – “Zelta palmas zaru”.

Šomēnes tika nosauktas 20 konkursa programmā iekļautās filmas. Kusturicas filmas to vidū nebija, kaut arī kinokritiķi pirms tam prognozēja, ka viņa jaunākais darbs varētu iekļūt prestižā kinofestivāla nomināciju sarakstā.

“Pēdējā laikā Kannu kinofestivālā arvien biežāk iejaucas politika,” Kusturicas interviju ziņu aģentūrai atreferēja “The Hollywood Reporter”. “Man ir aizdomas, ka kāds lika nepieņemt manu filmu.”

Taču Kusturica vietnei “Screen Daily” norādīja, ka festivāla direktors Tjerī Fremo trīs gadus sekojis līdzi kinolentes tapšanai. Taču Kusturica pats pirms Kannu kinofestivāla izlēmis, ka filma vēl jānoslīpē pirms izrādīšanas festivālā.

Pēdējos gados režisors ir aktīvs Putina atbalstītājs. Pagājušajā gadā Kusturicam, kurš ir arī aktieris un mūziķis, aizliedza uzstāties Ukrainā, jo viņš bija paudis atbalstu Putina piekoptajai politikai.

Pagājušajā nedēļā Kusturica savas grupas “No Smoking Orchestra” uzstāšanos Parīzē atklāja ar Krievijas himnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+