Latvijā
Izglītība

Emociju un personas tipu analīze: RTU atklāj Zinātnieku nakts programmu0

Foto: LETA

Iepazīt cilvēka ķermeni uz 3D anatomijas mācību galda, testēt savu precizitāti un detalizēti iepazīt savu emocionālo pasauli – Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) publiskojusi Zinātnieku nakts programmu, kas notiks piektdien, 28. septembrī.

Apvienotas zem tēmas “Zinātne mums”, šogad RSU aktivitātes tiks īstenotas trīs vietās: no 17 līdz 21 anatomikumā (Kronvalda bulvārī 9; ieeja tikai no 14 gadu vecuma) un RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā (Kristapa ielā 30), kā arī no 18 līdz 22 Medicīnas izglītību tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a).

Stratēģiski investējot tehnoloģijās, RSU ir izveidojusi sevi par simulācijas balstītas izglītības reģiona flagmani. Mulāžas, simulatori, 3D ierīces, kas parasti ir pieejamas vien topošajiem vai jau esošajiem speciālistiem, piektdien varēs praktiski iepazīt ikviens interesents.

“Būtībā šogad esam apmeklētājiem sagādājuši ekskluzīvu iespēju – trīs dažādās adresēs redzēt un izmēģināt plašu spektru tehnoloģiju, līdz kurām parasti tiek vien topošie ārsti, zobārsti un veselības aprūpes speciālisti, un arī ne uzreiz pirmajā kursā,” uzsver RSU Zinātnes departamenta pārstāve Justīne Vīķe.

Izņemot anatomikumu, kur RSU aicina ciemos apmeklētājus, kas ir sasnieguši vismaz 14 gadu vecumu, Zinātnieku nakts būs aizraujošs pasākums visai ģimenei. Augstskola aicina apmeklēt visas trīs norises vietas.

Rudens laikam sagatavoties varēs, veicot cilvēka emociju un personas tipu analīzi, medicīnas fiziķi uzburs gudro plastilīnu un milzu burbuļzobenu, interesentiem būs iespēja noskaidrot sava ķermeņa masas procentuālo sastāvu un metabolo vecumu, speciālisti veiks mugurkaula un stājas pārbaudes, sportiski noskaņotie apmeklētāji varēs piedalīties 100 metru airēšanas sacensībās, nosakot savas aerobās darbspējas.

RSU pētnieki aicinās apmeklētājus arī iesaistīties neformālās diskusijās par ļoti formālām lietām – politisko un ekonomisko lēmumu pieņemšanas procesiem Melnkalnē, bet Latvijas āres varēs no padziļināti iepazīt fotoizstādē par Latvijas lauku dzīvi.

Pilnu programmu lasiet šeit

LA.lv