×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

ENAP arestējusi Francijā noziedzīgi iegūtus 642 735 eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Ekonomisko Noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki (VP ENAP) atklājuši naudas atmazgāšanas shēmu, kurā krāpnieki izmantojuši kādu Latvijas kredītiestādi, portālam LA.lv pastāstīja VP sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis.

Ļaundari centās legalizēt Francijā izkrāptus 642 735 eiro, bet ENAP laikus to konstatēja, un šobrīd nauda ir arestēta.

Sadovskis informēja, ka šā gada janvārī VP ENAP darbinieki saņēma iesniegumu no kādas Francijas Republikā reģistrētas sabiedrības par krāpniecību lielos apmēros. Cietušās sabiedrības pārstāvis ziņoja, ka viņa uzņēmums cietis no krāpniekiem, kas uzdevušies par bankas pārstāvjiem.

VP ENAP darbinieki uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja, ka krāpnieki, sazinoties ar Francijas uzņēmumu, uzdevušies par darbiniekiem, kas apkalpo šī uzņēmuma bankas serverus. Sarunas laikā krāpnieki stāstīja, ka ir plānota pārslēgšanās uz jauniem serveriem, un lūdza nodrošināt attālinātu pieslēgšanos uzņēmuma datoriem, kā arī izsniegt visus pieejas kodus. Uzņēmuma darbinieki, nenojaušot par krāpšanas shēmu, izpildīja prasīto. Nākamajā dienā tika konstatēts, ka no sabiedrības bankas konta veikts 642 735 eiro pārskaitījums uz vienu no Latvijas kredītiestādēm.

ENAP darbinieki sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu, konstatējot šo krāpšanas shēmu, nekavējoties uzlika arestu visai summai, līdz ar to šobrīd ir izdevies novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un nonākšana trešo personu rīcībā.

Šobrīd Latvijas policisti turpina noskaidrot krāpnieku identitāti, bet policijai ir pamatotas aizdomas, ka tie varētu būt Latvijas iedzīvotāji, norādīja Sadovskis. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par krāpšanu lielā apmērā un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Sadovskis atgādina, ka nekādā gadījumā nezināmām personām nedrīkst dot sensitīvu informāciju, kas vēlāk varētu tikt izmantota noziegumu izdarīšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+