×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

Ence: reģionālo partiju dibināšana ir aktuāla nepieciešamība

ence

Reģionālo partiju dibināšana, kas patlaban aktīvi notiek Latvijā, nav modes lieta, bet aktuāla nepieciešamība, pastāstīja partijas “Reģionālā alianse” (RA) priekšsēdētājs, Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence (attēlā).

Cilvēki pašvaldībās negrib saistīties ar lielajām partijām. Pašvaldībās plaši pārstāvētās Tautas partija un LPP/LC ir aizgājušas pa skuju taku, bet pārējām lielajām partijām nav intereses par sadarbību ar reģionālajiem līderiem, apgalvo Ence.

Kad dibinājās Zatlera Reformu partija (ZRP), Ence pats aizsūtījis uz Rīgas pili piedāvājumu jaundibināmajai partijai sadarboties ar viņa vadīto Reģionu partiju, kā toreiz sauca RA, bet Valdis Zatlers pat neatbildējis. Pagājušajās Saeimas vēlēšanās viena RA biedre tika iekļauta “Vienotības” deputātu kandidātu sarakstā, bet netika ievēlēta. Patlaban RA nav saņēmusi nevienu sadarbības piedāvājumu no lielajām partijām.

Ence esot runājis ar vairākiem kolēģiem – pašvaldību vadītājiem, kuri ir darbojušies lielo partiju valdēs un no to sarakstiem tikuši ievēlēti Saeimā. Viņi visi kā viens apgalvojuši, ka Saeimā ievēlētie pašvaldību vadītāji arī tad, kad viņu skaits ir ievērojams, nespēj neko darīt pašvaldību labā, jo ir izmētāti pa dažādām frakcijām, kurām katrai ir sava balsošanas disciplīna. Neviens partiju valdēs un parlamenta frakcijā neieklausās cilvēkos no reģioniem. Visu nosakot partiju lielie bosi, kas sēž Rīgā. Otrreiz lauzties iekšā lielo partiju deputātu kandidātu sarakstos viņi neredzot jēgu.

Reģionālo partiju un to alianses veidošana pašvaldību vadītājiem šķiet daudz perspektīvāka. Ja nebūtu likuma prasības, ka lielajās pašvaldībās vēlēšanās deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt tikai partijas, reģionālās partijas netiktu veidotas, ir pārliecināts Ence.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+