Latvijā
Novados

Encefalītu atklāj 72 Infektoloģijas centrā pārbaudītām ērcēm 16

Foto – Shutterstock

Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā līdz 9.jūlijam ērču encefalīts konstatēts 72 ērcēm jeb 3,32% pārbaudīto ērču, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāvis Mārtiņš Vilcāns.

Laboratorijā līdz šim izmeklētas 2167 ērces. No visām pārbaudītajām ērcēm 688 ērces pēc pacientu lūguma noņemtas stacionāra uzņemšanas nodaļā.

No stacionāra līdz šim izrakstīti deviņi pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts, un 17 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze. Ar diagnozi ērlihioze izrakstīti četri pacienti, kas ir par diviem pacientiem vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Pirmā ērce pārbaudei Latvijas Infektoloģijas centrā šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā – 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk – saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt – bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

LA.lv