Kultūra
Mūzika

Endija Rezgale – no sirds saviem klausītājiem0

Foto: Gundars Bergs

Decembrī Latvijas skaistākajos dievnamos izskanēs Endijas Rezgales koncertprogramma “Kluss starojums”. Šogad Endija īpašo Ziemassvētku noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski visvairāk atzītajām mūziķēm ērģelnieci Ilonu Birģeli un jauno talantu obojisti Madaru Brišku, kura koncertā spēlēs gan oboju, gan flautu.

Jau otro gadu Endijas Rezgales sirds aicinājums ir Ziemassvētku laikā iepriecināt klausītājus ar skaistākajām Ziemassvētku dziesmām. “Tā ir Ziemassvētku dāvana maniem klausītājiem. Mani Ziemassvētku koncerti aizsākās pirms pāris gadiem ar Daini Skuteli, tagad jau otro gadu veidoju pati savu programmu. Koncertā izvēlos tās dziesmas, kas man pašai patīk, uzrunā un manī pašā rada Ziemassvētku sajūtu. Katru gadu koncertā izpildām klasiskās Ziemassvētku dziesmas un radinām klausītāju arī pie kā jauna. Tas ir tāds kopdarbs – manas sajūtas, klausītāju vēlmes, manu koncerta kolēģu domas.

Šogad pie ērģelēm būs Ilona Birģele. Viņai ir liela pieredze programmu veidošanā. Šogad pirmo reizi dziedāšu Riharda Dubras “Beata Es, Virgo Maria”, kas nav klasiska Ziemassvētku dziesma, bet lūgšana,” teic Endija un atklāj, ka lielai daļai dziesmu repertuārā ir savs īpašais stāsts – pirmais solo, jaunā dzīve Dienvidāfrikā, atgriešanās Latvijā, Ziemassvētki bērnībā un pirmā uzstāšanās Ziemassvētkos baznīcā svētdienas skolas laikā.

“Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtas visam labajam un patiesajam. Tas ir pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko esam saņēmuši no sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku, jo, tikai dodot citiem, varam laimi gūt,” smaidot stāsta Endija.

Koncertprogramma “Kluss starojums” aicina klausītājus gūt dvēselē mieru un izbaudīt Ziemassvētku īpašo noskaņu, klausoties pasaulē visvairāk dziedātajos Ziemassvētku korāļos un pazīstamākajās gan latviešu komponistu, gan ārzemju komponistu dziesmās.

Mākslinieces piedāvā saviem klausītājiem baudīt patiesu mūzikas burvību ar tīru un dzidru akustisko skanējumu. “Dziesmas, kuras esam izvēlējušās šajā pārdomu laikā, ir ne tikai Ziemassvētku dziesmas, bet arī kā apcere par Kristus dzimšanu, lūgšana un pateicība Radītājam par ikkatru no mums un mūsu mīļo zemi. Šie būs akustiskie koncerti. Dziedāšu augšā pie ērģelēm, kas varbūt tiem, kuri nav bijuši uz ērģeļmūzikas koncertiem, liksies savādi. Baznīcās, kurās būs klavieres, dažus skaņdarbus izpildīsim arī lejā pie altāra, tuvāk klausītājam,” stāsta Endija un atklāj: “Katrs koncerts man ir svētki, un mana sirds gavilē, kad redzu savus klausītājus un pēc koncerta varu ar viņiem vismaz uz brīdi satikties un aprunāties. Zinot to, ka viņi mani gaida, tas iedvesmo jaunām radošām programmām.”

Koncerti skanēs:
15. XII plkst. 16 Valmieras Sv. Sīmaņa Ev. lut. baznīcā
16. XII plkst. 18 Baltezera Ev. lut. baznīcā
23. XII plkst. 16 Jelgavas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
25. XII plkst. 17 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā
26. XII plkst. 16 Kandavas Ev. lut. baznīcā*
30. XII plkst. 14 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv” un koncertu norises vietās vienu stundu pirms koncerta sākuma.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Cena: EUR 8 un 10

* Kandavā ieeja par ziedojumiem no 5 eiro. Koncertu atbalsta Kandavas Ev. lut. baznīcas draudze

LA.lv