Biatloniste Baiba Bendika
Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika PK posmā sprintā pieļauj divas kļūdas šaušanā 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Zviedrijas pilsētā Estešundā sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā pieļāva divas kļūdas šaušanā, kas viņai liedza pacīnīties par augstām vietām 7,5 kilometru sprinta distancē, tomēr latviete nopelnīja tiesības svētdien startēt iedzīšanas sacensībās.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Bendika sacensībās ieņēma 58.vietu un tika starp tām 60 biatlonistēm, kuras svētdien izies uz starta iedzīšanā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva francūziete Marija Dorina, kura šāva bez kļūdām un finišu sasniedza pēc 20 minūtēm un 9,7 sekundēm. Viņa par 11,4 sekundēm apsteidza vienu kļūdu šaušanā pieļāvušo somieti Kaisu Mekereinenu, bet trešā palika čehiete Gabriela Koukalova (iepriekš Soukalova), kura no uzvarētājas atpalika par 19,9 sekundēm.

Tikmēr Bendika, kura abus soda apļus nopelnīja otrajā šaušanā, uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 35,7 sekundes.

Pirmajā šaušanā guļus pozīcijā Bendika aizvēra visus mērķus, kas viņai deva 42.vietu, bet pēc šaušanas stāvus pozīcijā un diviem soda apļiem viņa noslīdēja uz 63.vietu. Līdz finišam Bendika tomēr spēja pakāpties augstāk, garantējot sev startu arī posma noslēdzošajā dienā.

Bendikai šis bija jau trešais starts šajā posmā. Pirms nedēļas viņa duetā ar Daumantu Lūsu ieņēma atzīstamo 12.vietu jauktajā pāru stafetē, savukārt trešdien Latvijas biatloniste 15 kilometru individuālajā distancē par spīti piecām soda minūtēm ierindojās 36.vietā, kas ir viņas karjeras labākais rezultāts šajā distancē, pirmo reizi tajā tiekot arī pie Pasaules kausa punktiem.

Bendika, kura ir vienīgā Latvijas dāmu pārstāve šajā posmā, jo neviena cita Pasaules kausam nav kvalificējusies, pagājušajā sezonā tika pie pirmajiem Pasaules kausa punktiem karjerā un sezonu noslēdza kopvērtējuma 49.vietā. Latvijas sportiste Kanādā pārsteidza biatlona sabiedrību, izcīnot augsto piekto vietu sprinta sacensībās, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē. Līdz tam viņa nekad Pasaules kausa posmos nebija pat iekļuvusi pirmajā četrdesmitniekā. Arī pēc tam Latvijas sportiste spēja parādīt atzīstamus rezultātus, jo nākamajā posmā ASV viņa sprintā izcīnīja 15.vietu, bet iedzīšanā pakāpās divas pozīcijas augstāk.

Vēlāk sestdien plkst.15.45 uz starta 10 kilometru distancē sodies vīri, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Ilmārs Bricis un Roberts Slotiņš.

Rastorgujevam šis Pasaules kausa posms sākās ne tā kā cerēts, jo viņš slimības dēļ nevarēja svētdien startēt jauktajā pāru stafetē. Tomēr nākamajās dienās viņam kļuva labāk un ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē Latvijas komandas līderis izcīnīja augsto sesto vietu.

Tikmēr Bricis, kurš Pasaules kausa apritē atgriezies pēc četru gadu pārtraukuma, ceturtdien ieņēma 63.vietu. Vēl pagājušās nedēļas nogalē 46 gadus vecais biatlonists divas reizes startēja IBU kausa pirmajā posmā Norvēģijā, vienā no sprintiem ieņemot 19.vietu, kas viņam ļāva kvalificēties Pasaules kausam.

Savukārt Slotiņam šīs būs pirmās sacensības šajā Pasaules kausa sezonā.

Pasaules kausa sezonā šogad notiks deviņi posmi. Savukārt pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.

Šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā svētdien dāmas un kungi sacentīsies iedzīšanas distancēs.