×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Endziņš: arī šogad eksporta apjomi pieaugs par vismaz 10%

endzins_janis

Latvijas uzņēmumi arī šogad turpinās palielināt eksporta apjomus un šogad eksports varētu pieaugt par vismaz 10%, ceturtdien intervijā Latvijas Radio prognozēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš .

Viņaprāt, “eksporta griesti”  pilnīgi noteikti nav sasniegti. “Labā ziņa ir tā, ka Latvijas uzņēmumi lielā mērā ir spējuši pārorientēties no iekšējā patēriņa uz eksportspēju, un ir sapratuši, ka ārpus Latvijas ir lieli tirgi un iespējas. Uzņēmumi ir spējuši kāpināt savu konkurētspēju un atrast partnerus. Domāju, ka eksporta attīstībai ir milzīgs potenciāls,”  teica Endziņš.

LTRK vadītājs prognozēja, ka eksporta apjomi pieaugs arī 2012.gadā. “Mēs ceram, ka arī šogad šī tendence, varbūt ne tik strauji, bet turpināsies. 2011.gadā salīdzinot ar 2010.gadu eksporta apjomi pieauga par 1,3 miljardiem latu jeb 28%. Tas ir viens no labākiem sasniegumiem Eiropas Savienībā,”  uzsvēra Endziņš.

Viņš gan atzina, ka šogad nav gaidāms tik straujš eksporta apjomu kāpums. “Tik strauji šogad nebūs, jo Eiropā ir iezīmējušās problēmas, bet palielinājums būs arī šogad vismaz par 10%,”  teica Endziņš.

LTRK   ir  nevalstiska, politiski neitrāla, brīvprātīga visu Latvijas teritoriju aptveroša dažādu jomu Latvijas uzņēmumu apvienība, kas veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.   LTRK  pārstāv 999 uzņēmumus, kas darbojas visās tautsaimniecības jomās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+