×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. novembris, 2016
Drukāt

Endziņš: Budžetu kvalitatīvi varētu izskatīt vairākās dienās (2)

LETALETA

Budžetu kvalitatīvi varētu izskatīt vairākās dienās, šādi vērtējot faktu, ka Saeima par nākamā gada budžetu un to pavadošajiem likumprojektiem lēma teju 20 stundas, aģentūrai BNS atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Endziņš pauda apbrīnu par Saeimas deputātu darbaspējām, tomēr viņš netic, ka tādā režīmā var kvalitatīvi strādāt.

“Es pats strādāju padsmit stundas dienā, bet koncentrēšanās vienā brīdī zūd. Kāpēc nevar jautājumu par budžetu skatīt 3-4 dienās? Lēnām un kvalitatīvi,” piebilda LTRK valdes priekšsēdētājs.

Saeima sēdi par nākamā gada valsts budžetu sāka 23.novembrī plkst.9, bet tā noslēdzās 24.novembrī plkst.4.25.

Sēde ieilga, opozīcijas deputātiem prasot balsot par ļoti daudziem priekšlikumiem. Koalīcija arī noraidīja vairākus opozīcijas piedāvājumus pārtraukt sēdi un turpināt budžeta izskatīšanu ceturtdienas rītā, izvēloties strādāt naktī. Kopumā deputāti pieņēma 59 likumus – nākamā gada budžetu, vidējā termiņa budžeta ietvaru, kā arī 57 saistīto likumu grozījumus.

Saeima pēc aptuveni 20 stundas ilgas sēdes pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā plānotie ieņēmumi ir lielāki nekā astoņi miljardi eiro, savukārt izdevumi – ap 8,4 miljardiem eiro, līdz ar to plānots budžeta deficīts.

Salīdzinot ar 2016.gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par aptuveni 664 miljoniem eiro lielāki, savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par vairāk nekā 680 miljoniem eiro lielāki kā šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tautas kalpi-marionetes,kuriem iedziļināties likumprojektos netiek pieļauts! Pietiek,ja nobalso pēc īkšķa norādes!

  2. VAI VAR NOSAUKT VĀRDĀ UN UZVĀRDĀ TO POLITIĶI, KURŠ IEROSINĀJA BUDŽETU PIEŅEMT NAKTĪ??? KĀPĒC LATVIEŠU POLITIĶI UN VALSTSVĪRI IR TIK BAILĪGI – NE ATTEIKTIES SPĒJ NO TĀDA ABSURDA IEROSINĀJUMA, NE PĒC TAM NOSAUKT IEROSINĀTĀJA VĀRDU! SABIEDRĪBA GRIB ZINĀT, KURAM TĀDAS IDEJAS, KAS PAR 50 % PAZEMINA DARBA KVALITĀTI, VAR IENĀKT PRĀTĀ!

Draugiem Facebook Twitter Google+