×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Endziņš: Mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšana mazinās uzticību politiķiem

Foto - LETAFoto - LETA

Mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšana no 9% uz 15% mazinās uzticību politiķiem, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina viens no mikrouzņēmumu programmas līdzautoriem, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Neatkarīgās deputātes Elīnas Siliņas ideju par mikrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu Endziņš nodēvēja kā sliktu.

“Viens no uzņēmējdarbības vides svarīgiem aspektiem ir, lai nodokļu politika būtu paredzama. Ja mikrouzņēmuma nodokļa likmi pēkšņi palielinās, nonāksim atpakaļ tur, kur bijām – nevarēsim uzticēties politiķiem. Turklāt pirms Saeimas vēlēšanām nevienā politiskās partijas programmā neredzēju punktu par nodokļu celšanu,” uzsvēra LTRK vadītājs.

Tāpat viņš piebilda, ja politiķi ir apņēmušies nodokļus necelt, tad “gribas domāt, ka mikrouzņēmuma nodokļa pacelšana ir pļāpāšana”.

Jau ziņots, ka neatkarīgo deputātu grupas pārstāve Siliņa nākusi klajā ar iniciatīvu, lai 2013.gadā mikrouzņēmuma nodoklis tiek paaugstināts no 9% līdz 15%, un tādējādi šie maksājumi valsts budžetā tiktu pielīdzināti uzņēmumu ienākumu nodoklim.

Deputāte uzskata, ka jau no pašā sākumā mikrouzņēmuma nodoklis ir bijis noteikts pārāk mazs. Tā paaugstināšana būšot solis pareizā virzienā, jo šī joma kopumā ir “ļoti nesakārtots jautājums”. Mikrouzņēmumu darbiniekiem ir niecīgas sociālās garantijas, piebilda politiķe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+