Ekonomika
Īpašums

“Enefit” Latvijas mājsaimniecībām sola elektrību bez uzcenojuma2


“Enefit” sāk tirgot elektrību mājsaimniecībām.
“Enefit” sāk tirgot elektrību mājsaimniecībām.
Publicitātes foto

Otrdien, 5. martā, Baltijā lielākā enerģijas ražotāja “Eesti Energia” meitas uzņēmums “Enefit” uzsāka elektroenerģijas tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, tādā veidā ikvienam iedzīvotajam atgādinot, ka elektroenerģijas tirgus ir atvērts.

“Enefit” piedāvājuma atslēga ir vienkārši produkti, kas piedāvā izdevīgāku elektrības iegādi bez tirgotāja uzcenojuma par patērēto apjomu.

Tāpat arī patērētājiem tiek piedāvāta ērta digitālā pašapkalpošanās platforma un jauni risinājumi atjaunīgo energoresursu izmantošanai mājokļos.

Kā liecina “Enefit” veiktais pētījums, gandrīz puse jeb 45% aptaujāto mājsaimniecību vismaz reizi gadā izvērtē iespēju mainīt savu elektroenerģijas piegādātāju, tomēr sistēmas operatora dati uzrāda, ka šo soli sper tikai 6% mājsaimniecību.

Puse aptaujāto elektrības lietotāju norāda, ka sadarbība ar esošo pakalpojuma sniedzēju turpinās ieraduma un labāku alternatīvu trūkuma dēļ.

Tāpēc jau no šodienas Latvijas mājsaimniecībām interneta vietnē enefit.lv ir iespēja izvēlēties “Enefit” kā savu elektroenerģijas piegādātāju.

“Enefit” ir pirmais tirgotājs, kas mājsaimniecībām piedāvā zaļās enerģijas iegādi, kā arī tā piedāvājumā ir saules enerģijas paneļu risinājumi, elektroierīču apdrošināšana un apdrošināšana pret negaidītu elektrības cenu kāpumu.

Savukārt “Enefit Latvija” mobilajā lietotnē ikviens var sekot līdzi savam patēriņam, analizēt to un pārvaldīt pieslēgtos pakalpojumus.

“Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers norāda, ka šāda situācija norāda uz ievērojamu potenciālu daudz aktīvākai tirgus darbībai, ko acīmredzami ierobežo fakts, ka tirgū darbojas tikai divi nopietni spēlētāji.

Pēc J. Bethera teiktā, “Enefit” starts mājsaimniecību segmentā ir loģisks stratēģisks solis, jo īpaši ņemot vērā, ka pērn sekmīgi uzsākām apkalpot Zviedrijas un Somijas mājsaimniecības.

Tā ir arī iespēja Latvijā ieviest Skandināvijas tirgū pārbaudītu digitālo platformu klientu apkalpošanai.

“Tāpēc ticu, ka ar savu 12 gadu pieredzi un jaunu pieeju elektrības pakalpojumu piedāvājumā varēsim Latvijas mājsaimniecību tirgu saukt par patiesi atvērtu un tā aktivitāti pietuvināt biznesa klientu aktivitātes rādītājiem, kuri pašlaik ir vieni no augstākajiem Eiropā,” uzsver J. Bethers.

“Enefit” piedāvā divus produktus – “Dinamiskais” un “Fiksētais”. Abiem produktiem ir noteikta vienāda mēneša apkalpošanas maksa 2 eiro apmērā.

Savukārt patērētā elektrība tiek pārdota par vairumtirgus cenām, bez pievienota uzcenojuma par katru patērēto kilovatstundu, tādējādi nodrošinot, ka “Enefit” nav ieinteresēts lielākā klienta enerģijas patēriņā.

Vienīgā atšķirība, ka, izvēloties Dinamisko produktu, elektrības cena mainīsies, sekojot biržas svārstībām, bet, izvēloties Fiksēto produktu, elektrības cena tiks noteikta nemainīga uz visu līguma periodu saskaņā ar tā brīža aktuālajām nākotnes cenām vairumtirgū.

Būtiski, ka “Enefit” piedāvājums neietver nekāda veida līgumsodus vai citas papildu izmaksas. Tādējādi klienti var jebkurā brīdī brīvi izvēlēties un mainīt izvēlēto produktu vai papildpakalpojumus.

Ņemot par piemēru mājsaimniecību ar 450 kWh ikmēneša patēriņu, var aprēķināt, ka salīdzinājumā ar pašlaik tirgū populārākajiem fiksētas cenas līgumiem, “Enefit” produkts “Fiksētais” ļautu ietaupīt līdz pat 91 eiro gadā.

Savukārt biržas cenai piesaistīto produktu konkurencē “Enefit” produkts “Dinamiskais” sniegtu vismaz 22 eiro ietaupījumu gadā.

“Enefit” Mājsaimniecību segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns skaidro, ka patlaban trešdaļa aptaujāto elektrības lietotāju izrāda neapmierinātību ar savu esošo tirgotāju, kā arī regulāri saskaras ar dažādiem sarežģījumiem pakalpojumu saņemšanā un apmaksā.

Tāpēc “Enefit” piedāvā vienkāršu un caurspīdīgu elektroenerģijas iegādes pakalpojumu, kur klients iegūst objektīvu vairumtirgus cenu, skaidri zinot, ka tirgotājam tiek maksāta tikai ikmēneša apkalpošanas maksa.

“Tas atvieglo arī mūsu darbu, ļaujot fokusēties uz dažādiem risinājumiem efektīvākam un zaļākam patēriņam, kas ir būtisks mūsu uzņēmumu grupas mērķis un palīdz īstenot arī klientu mērķi – lai elektrības skaitītājs grieztos lēnāk,” norāda M. Vancāns.

“Enefit” turpinās aktīvu darbu pie mājsaimniecībām paredzēto produktu attīstības, ieviešot jaunus tehniskos pakalpojumus un energoefektivitātes risinājumus, papildus tam izstrādājot arī dabasgāzes iegādes piedāvājumu.

Tādējādi ilgtermiņa perspektīvā “Enefit” plāno apkalpot 10% no visām Latvijas mājsaimniecībām.

Pētījums par mājsaimniecību aktivitāti elektroenerģijas tirgū veikts 2019. gada janvārī sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju visā Latvijā.

SIA “Enefit” ir elektroenerģijas un gāzes tirgotājs Latvijas atvērtajā enerģijas tirgū. SIA “Enefit” mātes uzņēmums AS “Eesti Energia” ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā.

Saistītie raksti

SIA “Enefit” ir dibināts 2006. gadā, tas ir reģistrēts elektroenerģijas un gāzes tirgotājs visā Latvijas teritorijā.

Pašlaik SIA “Enefit” nodrošina elektroenerģiju vairāk nekā 2000 klientiem, savukārt dabasgāzes tirdzniecības klientu portfelis ietver 300 uzņēmumu. Kopumā uzņēmums apkalpo 17 000 pieslēguma vietas visā Latvijā.

LA.lv