×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Enerģētikas kompānija protestu dēļ Anglijā uz laiku aptur slānekļa gāzes izpēti

LETA/AFPLETA/AFP

Lielbritānijas naftas un gāzes izpētes un ieguves kompānija “Cuadrilla Resources” uz laiku apturējusi izpētes urbuma darbus Anglijas dienvidos, saistībā ar vietēju iedzīvotāju un vides aktīvistu protestiem pret slānekļa gāzes ieguvi.

 

Kompānija piektdien paziņoja, ka darbus apturējusi pēc policijas ieteikuma, tomēr solīja tos atsākt “tiklīdz būs droši to darīt”.

Demonstranti piektdien plāno paplašināt protestu nometni pie Balkombes ciema Rietumsaseksā.

“Esmu diezgan bažīgs par drošību urbuma vietā,” televīzijas kanālam “ITV News” atzina “Cuadrilla Resources” ģenerāldirektors Fransiss Īgans, piebilstot, ka ir demonstrantu grupa, kas ir solījusi tieši vērsties pret urbuma vietu.

“Cuadrilla Resources” ir Lielbritānijā galvenā gāzes ieguves kompānija, kas izmanto hidrauliskās laušanas metodi.

Kompānija norādīja, ka darbi Balkombē, kas atrodas 50 kilometrus uz dienvidiem no Londonas, ietver naftas izpēti un tajā netiks izmantota hidrauliskās laušanas metode, tomēr netiek izslēgts, ka nākotnē to varētu izmantot arī šajā vietā.

Lielbritānijas valdība ir paziņojusi,. ka pazemes gāzes rezervju izmantošana varētu mainīt dabasgāzes piegāžu struktūru valstij, bet kritiķi uzsver, ka tas apdraud valsts lauku vidi.

Viens no demonstrantiem Lūks Džonsons atzina, ka “Cuadrilla Resources” lēmums apturēt urbšanu “jau ir mūsu uzvara, bet tas ir tikai sākums”. “Mēs gādāsim, lai viņi neveic laušanu Balkombē vai jebkur citur,” apņēmīgs bija aktīvists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+