×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Energoatkarība no Krievijas apdraud Lietuvas drošību


Lielā Lietuvas enerģētiskā atkarība no Krievijas ir lielākā problēma, kas rada draudus valsts drošībai, norādīts Lietuvas valdības pārskatā par tās darbību 2011. gadā.

 

“Tāpat kā iepriekšējos gadus pamata faktors riskam valsts drošībai ir pārmērīgi augstā Lietuvas enerģētiskā atkarība no vienas valsts,” teikts pārskatā. Lietuva visu valstij nepieciešamo dabasgāzi importē no Krievijas, no kurienes tiek piegādāta arī daļa Lietuvā patērētās naftas un elektroenerģijas. Tomēr ziņojuma sadaļā, kurā tiek novērtēts nacionālās drošības stāvoklis, uzsvērts, ka Lietuvas enerģētiskā neatkarība pēdējā laikā nostiprinās. “Centāmies izstrādāt enerģētikas resursu piegādes pa tīkliem, kas savieno Lietuvu ar citām Eiropas Savienības valstīm, stimulēt elektroenerģijas ražošanu no atjaunīgajiem energoresursiem, darbu sāka elektroenerģijas birža. Ir izvēlēts Visaginas atomelektrostacijas projekta stratēģiskais investors, būtiski uz priekšu pavirzījusies sašķidrinātās gāzes termināļa projekta īstenošana,” teikts Lietuvas valdības izstrādātajā dokumentā.

Pārskatā pārsvarā dominē ekonomiski riski valsts drošībai: ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās, 
augsta bezdarba līmeņa 
saglabāšanās, ekonomiskā emigrācija un kontrabanda. Tā autori norāda, ka “grūtā ekonomikas perioda dēļ saglabājas liels ēnu ekonomikas apmērs un akcīzes preču kontrabanda”, tomēr piebilst, ka “šajā jomā vērojamas pozitīvas tendences”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+