Latvijā
Politika

“Ēnu dienā” Jaunsardzes problēmas paliek ēnā 2

Druvis Kleins Jaunsardzes un informācijas centru (iepriekš – Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs) vada kopš 2010. gada. Dienesta līgums viņam beidzoties 7. martā. Foto – Zane Bitere/LETA

Nākamnedēļ Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis iecerējis Aizsardzības ministrijā apspriest situāciju ap aizejošo Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) vadītāju Druvi Kleinu.

Pagaidām nav skaidrs, vai tajā tiks runāts arī par problēmām, kas aprakstītas “Latvijas Avīzē” otrdien (14.02.) publicētajā rak­stā “Ar biatlona šautenēm, bet bez zābakiem”. No šiem jautājumiem gan vakar izvairījās Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, kas bija aicinājusi D. Kleinu uz sarunu, tomēr vairāk klausījās nekā diskutēja.

Atgādinājumam – “LA” rakstīja, ka ar pašreizējo Jaunsardzes vadītāju līgums, visticamāk, netiks pagarināts un problēmas saistītas ar JIC iepirkumiem, kas esot raisījuši neapmierinātību aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim (ZZS). Nākamnedēļ Saeimas deputātiem būšot pieejams izvērtējums par D. Kleina darbu, ko A. Latkovskis sola izlasīt ar interesi. Viņš gan apšauba, ka komisijai būtu īpaši jāvērtē katrs ieceltais vai atbrīvotais aizsardzības nozares augsta ranga darbinieks.

Saistītie raksti

Apspriest situāciju nozarē nebija ieinteresēta arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, un tās sēde drīzāk pārvērtās par informatīvu pasākumu jauniešiem, kuri parlamentā bija ieradušies uz “ēnu dienu”. Komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis jau pirms sēdes atzina, ka par Kleina iespējamo aiziešanu no amata nerunāšot. Vēlāk viņš to skaidroja, ka darba kārtība sēdei jau bijusi apstiprināta, bet “LA” raksts publicēts tikai dienu pirms tās, norādot, ka viņš neesot priecīgs par publikācijā minētajiem faktiem, taču viņam tajos nepieciešams iedziļināties. Turklāt aizsardzības nozare vairāk attiecoties uz Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, bet I. Latkovska vadītajā komisijā Jaunsardzes jautājumi tiek skatīti jauniešu un sabiedrības saliedētības kontekstā.

D. Kleins sacīja, ka pašlaik viņam neesot izteikti darba piedāvājumi aizsardzības resorā un viņš par plāniem pamest amatu jau ministrijas vadību informējis pērn. Zināms, ka Aizsardzības ministrs R. Bergmanis paredzējis nākamo Jaunsardzes un informācijas centra vadītāju meklēt starp aizsardzības resora darbiniekiem. “Ja atbilstošas kvalifikācijas kandidātu ministrs neatradīs, tiks rīkots konkurss,” teica Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins.

LA.lv