×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. februāris, 2017
Drukāt

Ušakovs atkal “iesmej” par valodas centru (43)

Foto no Nila Ušakova "Facebook"Foto no Nila Ušakova "Facebook"

Valsts valodas centrs ir uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, pieprasot Rīgas domei paskaidrojumu, kāpēc nav nodrošinājusi pasākumu valsts valodā un uzaicināta par pasākuma rīkošanu atbildīgā persona.

Vienlaikus centrs noraida informāciju par Nila Ušakova sociālā tīkla profilā publicēto ziņu, ka “Valsts valodas centrs ir atradis vēl vienu iemeslu pamēģināt [viņu] administratīvi sodīt”.

15.februārī Rīgas domes sēžu zālē “Ēnu dienas” ietvaros pilsētas mērs Nils Ušakovs vadīja pasākumu, kurā atbildēja uz “Ēnu dienas” dalībnieku jautājumiem. Valsts valodas centrā vērsās iedzīvotāji ar sūdzībām un arī sociālajos tīklos Valsts valodas centram tika adresēti jautājumi, vai Rīgas domē ir pieļaujama pasākuma norise tikai krievu valodā.

Valsts valodas likums noteic, ka valsts un pašvaldību iestāžu rīkotie pasākumi notiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, rīkotājs nodrošina tulkojumu valsts valodā.

“Skaidrības labad jāatzīst, ka N. Ušakova profilā norādītā informācija neatbilst patiesībai un mēra rīcība drīzāk ir vērtējama kā pārsteidzīgi pārspīlēta, cenšoties novērst uzmanību no situācijas būtības” norāda Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

M. Baltiņš uzsver, ka Ēnu diena” noris Latvijas teritorijā un ir paredzēta, lai visiem Latvijas skolēniem būtu iespēja iepazīt dažādu profesiju darba specifiku. Tas ir valsts mēroga organizēts pasākums, tāpēc no likuma un izglītības apguves viedokļa nevajadzētu būt diskusijām par to, kādā valodā tas notiek.

“Papildus jāpiebilst, ka Valsts valodas likums publiskai personai neizslēdz iespēju šāda rakstura pasākumos lietot svešvalodu, taču tādā gadījumā šai personai jānodrošina tulkojums valsts valodā, lai teikto padarītu saprotamu visiem pasākuma dalībniekiem,” skaidro centra pārstāvis.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par tulkojuma valsts valodā nenodrošināšanu Latvijas teritorijā notiekošajos pasākumos, ja normatīvais akts paredz nodrošināt tulkojumu valsts valodā uzliek naudas sodu pasākuma rīkotājiem 35 – 70 eiro.

Savu redzējumu par notikušo sniedz arī “Saskaņas” pārstāvis Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Jūs man neticēsiet un, iespējams, pat sāksiet smieties, bet Valsts valodas centrs ir atradis vēl vienu iemeslu pamēģināt mani administratīvi sodīt. Ziniet par ko? Stāstu – par to, ka Ēnu dienā ar savām ēnām, kas man uzdeva jautājumus krievu valodā, tāpat krievu valodā arī atbildēju. Nu ko, nāksies pastrīdēties. Neskatoties uz jau neskaitāmiem mēģinājumiem Valsts valodas centram vēl ne vienu reizi nav izdevies mani sodīt,” viņš uzsver.

Šī nav pirmā reize, kad Valsts valodas centrs aizrāda Nilam Ušakovam par latviešu valodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Kas psr laikā dzimušie nevar iemācities latviešu valodu LAŠARAS,daudzi 88% domā ka ši zeme ir lpsr.Ušakovs ja nevēlas runāt latviski naher tāds Rigas mērs vajadzigs.

 2. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Ušakovam par Latviju un latviešu valodu un Latvijas likumiem nospļauties? Latviešu valodadai kā valsts valodai ir Latvijas valsts pamatu un stabilitātes nozīme, ko nedrīkstēja zaimot galvaspilsētas mērs, bet kas notiek patiesībā, norāda ši raksta virsraksts.

 3. VVC rej, ušakovs smiedamies brauc tālāk.

 4. – ušaks to var atļauties- pamatoti!! Kaut kāda “Maxima”-s kasiere aizrāda apmeklētājam par runāšanu latviski, un- ?? “Maksimā” tas, nebūt, nav vienīgais tāds gadījums; acīmredzot, uz turieni VVC, vnk, neiet, kāpēc?- varam, tikai, minēt. Toties, ķēmoties ar eirām, mērēm utml.- to viņi var! Vai nevajadzētu, beidzot, atzīt šī, patiešām nepieciešamā, “kantora” mazspēju (bezjēdzību) un beigt, lieku reizi, šķiest nodokļu maksātāju naudu?!

 5. vai ušaks atbildētu uz jautājumiem ukraiņu,ivrītā, poļu,čigānu valodās… .

 6. Ušakovs un viņa kremlini turpina ņirgāties par latviešu kultūru un valodu. Un latvieši to pieļauj.

 7. Ušakova sadarbības partneris “Vienotā Krievija” savā federācijā pielieto principu viena valsts valoda, bet Latvijai iesaka divvalodību. Vai Urbanoviča partija ir domājusi par šādu Kremļa motivāciju? Jeb kā saka priekšniecības iniciatīvu neapspriež?!
  Ukrainā Janukovičs savu politiķa karjeru arī veidoja ar krievu valodas statusu!

 8. lasot rakstu ar vēl stulbāku vārdu virsrakstā! KUR un KO viņš “iesmej”??? PAŠIEM VAJAG VALSTS VALODAS CENTRA NOPĒLUMU! Dabīgi, ka viņš to dara DEMOSTRATĪVI! Un kāpēc nē??! KURŠ no viņiem nedara ļ;aunus darbus un nepalaiž muti? VISI, JO VIŅI IR PRIVELĒĢĒTĀ NĀCIJA LATVIJĀ!? Latvijas valsts Satversme viņiem pie pakaļas!?Man nāk smiekli par rakstu, jo tam graša vērtības – VISS PALIKS PA VECAM! ŠITIE ĻAUTIŅI SAPROT VIENĪGI SPĒKU!?

 9. nav Latvijas valsts valoda. Mankurti kaut ko tādu nespēj saprast un kolonisti nemaz netaisās jo vińu uzdevums ir neatlaidīgi pārkrievot šo zemi.

 10. Lai taču viņš murkšķ krieviski.Viņa latviešu valoda ir briesmīga.Tas,ka viņš tiem krieviem atbildēja krieviski ne tuvu nav viņa lielākais grēks.tas ir štrunts.Tur ir daudz nopietnākas lietas,kuru dēļ nav pieļaujama viņa atrašanās galvaspilsētas mēra krēslā.

 11. Varu iedomāties kā viņš ne iesmej,bet rēc par tiem latviešiem,kuri par tramvaja biļeti pārdod savu neatkarību ,balsojot par okupanta pēcteci,kuram Latvija nav rodina.Latvija šim ir kā vieta kur atrādīt savu narcismu un ar sazagto piepildīt savus kontus.Lasu tagad par nacionāliem partizāniem un nebeidzu šausmināties par to ko esam latvieši pārdzīvojuši,bet tik vai tā okupantu priekšā daudzi jo daudzi turpina rāpot uz ceļiem un par Jūdas grašiem turpināt pieņemt faktisku okupāciju.Lembis savā Puzē droši ka staigā pa mežabrāļu kauliem,jo tur bija spēcīgas pretestības vienības.Cik drausmīgi tauta degradējusies ,tādi kā .. utt.Neviena normāla patriotiska latviešu deputāta.Viens vienīgs kropls astoņkājis gatavs sevi aprīt.Dūklavs “zied”Maskavas poļitruku klātbūtne,arī pārejie.Ka tik maks necieč vai ne L.A.?

  • А вам завидно, что вас не взяли. Завидно, это заметно и даже очень. Вы лучше сядьте на метлу, да полетайте, вам полегчает.

 12. Ušakovs demonstratīvi pārkāpj Satversmi un mēģina legalizēt valsts pārvaldē divvalodību.
  Ušakovs būtībā ņirgājas par latviešu nāciju un Valsts valodas centru

 13. “vai Rīgas domē ir pieļaujama pasākuma norise tikai krievu valodā”
  Te Nilam nav taisnība – šķiet, liela kļūda no politiķa!
  Daudz korektāk būtu bijis tautietim varbūt ar atbildēt krieviski, tomēr to tulkot kā nākas.
  Tas izraisītu pat cieņu, bet šitā…

 14. Vai vel ilgi sitas murgs Riga turpinasies . kad kaut kads krievs kaut ko buldure latviesu valodaa ?

 15. aicinu balsot par NA Atbildēt

  Kad latviešu politiķi runā krieviski, piemēram, Vējonis un Āboltiņa – viņi taču arī iesmej par Valsts valodas centru un par Satversmi!?

 16. Vai tiesam Latvija vairs nav neviena sakariga cilveka ko par Rigas meru ievelet , ka tikai sitads keems ?

 17. Nu tas ir tizlakais neers Latvijas vesture .nesaprotu kaa vinam pasam nav kauna par to ko vinsruna ,un runat jauari nemak , kaa vins Latviski runa ir kauns klausities.

 18. Kremla cekistu maratonskrejs, protams, nespej iedamaties kadu smieklu un aplausu vetru izraisis maratonskrejeja un vina domu biedru nogade uz Karatavu laukumu.

 19. Daudzi klauni vel nav sapratuši ,ka angļu valoda ir ES valoda, savukārt krievu nav nekas

  • “angļu valoda ir ES valoda”
   Vājš arguments, šķiet jau pēdējo gadu.

  • Pareizi, tāpēc ikdienā savstarpējā saziņā lietosim angļu valodu! Tā jau tas arī notiek, jo latviešu valoda jau ir piedrazota ar anglicismiem(protams,arī ar aizguvumiem no krievu valodas ). Ja netici, palasi jebkuru rakstiņu, saskaiti svešvārdus, iztulko latviešu valodā! Mums taču ir tik nabadzīga, neskanīga, neizteiksmīga valoda, mēs visvienkāršākās norises nevaram latviski pateikt. Vai gribi pierādijumus?

 20. ko dzesat ara komentarus pidarasi noladetie

 21. redz ja butu runajis taja anglu mele butu labais ko izsaka valoda kadu maku tada runaju valodai nav vainas vaina ir stulbajos latviesos jus tirie idioti esat un busiet

 22. Pēdējais laiks Valsts valodas centram piešķirt lielākas pilnvaras un finansējumu.

 23. Nu bet viņš taču ir okupantu pēctecis un Kremļa vienas vietas laizītājs un vecā špiona Hapilova buteles brālis.KO gaidat no padibenes?

 24. Sods 35 eiriki tur jau pat mērkaķim jāsmejas.Tā ir likumdevēju ņirgāšanās par savu tautu. Uz priekšu tēvu zemes dēli.

 25. Mazais Rīgas ”’ķeizariņš” iesmej par daudz ko un jūtas pavisam varens!!! Krievu penši bučos rokas un balsos…Tāpēc var iesmiet par ”stulbajiem”latviešiem.

 26. Ne jau Ušakovs “iesmej” par valodas centru, bet gan šīs valsts likumdevēji iesmej par Satversmē noteikto valodas lietošanu Latvijas zemē.

 27. Ne jau volodas centram jasoda ,bet citam iestadem …

 28. Sen jau laiks to mergli par pretvalstisku ricibu padzit no jebkadiem amatiem.

 29. Ne jau Ušakovs “iesmej”, šīs valsts likumdošana iesmej par Satversmē noteikto valsts valodas lietošanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+