×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

“Ēnu dienas” dalībniekiem liela interese par Nacionālo bibliotēku

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Šogad liela interese par iespējām “ēnot” Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darbiniekus, LA.lv uzzināja Gaismas pilī.

LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts pastāstīja, ka nedēļas laikā uz LNB “vakancēm” pieteikušās jau 45 ēnas, taču, kā zināms, reģistrācija vēl turpinās. Salīdzinoši pērn, kad LNB vēl atradās vecajās ēkās un Ēnu dienā piedalījās pirmoreiz, bibliotēkas darbinieku “ēnot” vēlējās kopumā 27 skolēni no 2. līdz 12. klasei, pārstāvot Rīgu, Ādažus, Salaspili, Ikšķili, Baldoni, Roju, Ilūksti, Kandavu un Daugavpili.

Pērn LNB akcijā uzņēma septiņus ēnotājus, šogad piedāvājumā 13 vakances: direktors, Letonikas un Baltijas centra galvenais bibliogrāfs, Mākslas un mūzikas centra bibliogrāfs, Uzziņu un informācijas centra bibliogrāfs, Nozaru literatūras centra galvenais bibliogrāfs, Bērnu literatūras centra galvenais bibliogrāfs, grāmatu restaurators, iespieddarbu digitalizētājs, lasītāju reģistrators jeb Reģistratūras darbinieks (bibliogrāfs), Tehniskā sektora vadītājs (multimediju speciālists), Konferenču centra vadītājs, mākslinieks-dizainers, ēkas ekspluatācijas inženieris, stāsta Zilberts.

Augusts Zilberts precizē, ka pagaidām vislielākā interese vērojama par mākslinieka-dizainera amatu (16), Bērnu literatūras centra galvenā bibliogrāfa amatu (8), Nozaru literatūras centra galvenā bibliogrāfa amatu (5), Konferenču centra vadītāja amatu (5). Savukārt par direktora Andra Vilka ēnošanu līdz šim izrādījuši interesi trīs skolēni.

“Jāteic, ka ir gandarījums Ēnu dienu pirmoreiz rīkot Gaismas pilī, jo tādējādi kļūst komfortablākas un palielinās mūsu izpausmes iespējas – visu nodaļu un departamentu speciālisti atrodas vienā ēkā, nevis piecās kā senāk. Turklāt, tā kā, pateicoties jaunajai ēkai, ir sācies arī jauns posms bibliotēkas “dzīvē”, varam piedāvāt daudzveidīgu un plašu ēnojamo profesiju klāstu. Tie ir gan bibliotēkai ļoti raksturīgi amati, gan tādi, kas vairāk saistīti ar jauno ēku tās fiziskā aspektā. Kolēģi, uzzinot par Ēnu dienu, ar gandarījumu izrāda lielu pašiniciatīvu – piedāvā idejas par iespējamo pasākuma programmu, sāk apsvērt, ko būtu visvērtīgāk pastāstīt un parādīt, lai skolēniem šī diena būtu vērtīgs pieredzes atspēriena punkts profesionālajiem ceļiem nākotnē, kā arī sniegtu pēc iespējas saturīgāku un vispusīgāku priekšstatu par konkrētām profesijām un darbu Nacionālajā bibliotēkā kopumā,” stāsta bibliotēkas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+