×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

“Eolikas” solistam Dainim Dobelniekam amputēta kāja (3)

Foto - LetaFoto - Leta

Ziņa, ka leģendārā latviešu kvarteta “Eolika” solists Dainis Dobelnieks (60) zaudējis kreiso kāju un viņam nepieciešama kājas protēze, izskanēja pagājušās nedēļas sākumā, kad viņa kolēģe Olga Rajecka, piedaloties mūziķu atbalsta fonda “Līdzskaņa” atklāšanas pasākumā, pieminējusi arī Daini, sakot, ka viņam nepieciešama kājas protēze un līdzcilvēku atbalsts.

Kā atklāj žurnāls “Kas Jauns”, pats Dainis par šādu Olgas rīcību bijis pārsteigts, jo nekādu palīdzību pats nav lūdzis, tādēļ vēl jo nepatīkamāki ir interneta komentāri. Turklāt visu šo laiku faktu par kājas amputāciju bija izdevies paturēt slepenībā, jo, kā izrādās, kāja mūziķim tika amputēta jau pērnā gada 11. novembrī. Problēmas ar kāju viņam bijušas jau septiņpadsmit gadus. “Jau kopš 2000. gada esmu invalīds. Man sen ir podagriskais artrīts, trofiskās čūlas. Pirms sešiem gadiem, kad biju Sicīlijā, peldoties nobrāzu potīti, no kā jau nākamajā dienā radās iekaisums un asins saindēšanās. Deviņas dienas nogulēju Itālijas slimnīcā, tad mani pārveda uz Biķernieku slimnīcu Rīgā, kur kāju glāba,” atklāj mūziķis. Bet pērnā gada rudenī pēc neciešamām sāpēm Dainim konstatēta gangrēna, kas strauji izplatījusies un vienīgais risinājums bijis kājas amputācija. Atkārtoti viņš slimnīcā nokļuvis un mēnesi ārstējies, kad pēc atgriešanās mājās, kritis un atplēsis brūces šuves.

Šobrīd, kā žurnālam atzīst Dainis Dobelnieks, viņš mājās trenējoties iešanā ar kruķiem un saņem nenovērtējamu atbalstu no ģimenes – sievas un dēla. Jau 16. februārī viņam būšot jāatrādās valsts komisijai, kas lems par kājas protēzes piešķiršanu. Gavenais pārbaudījums – iet pa kāpnēm augšā un lejā.

Lai gan sākums pēc kājas amputācijas bijis ļoti smags, saņemties liek iecerētās un apsolītās radošās lietas. Maijā Dainis apsolījis piedalīties “Eoliakas” dibinātāja un sava talanta muzikālā atklājēja Borisa Rezņika 70 gadu jubilejas koncertā, bet savai 60 gadu jubilejai par godu Dainis bija ieplānojis izdot albumu “Kur gan zuda tas laiks”, kura atvēršana pārcelta šobrīd uz vēlāku laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. turies Daini! Galvenais ir tavs gribas spēks! mana dēla draugs zaudēja kāju ,bet kā viņš skrien ar savu protēzi! protēze vienās atsperēs brauc ar mašīnu iet ka šuj! galvenais nezaudē dzīvesprieku! degunu gaisā!

  2. Sievietes ir emocionālas, var saprast noslēpuma izpļāpāšanu.
    Būs OK! Man vecamtēvam nebija kājas, noķert viņu ar kruķiem nevarēja!

  3. Nezinu , kādi iepriekš bijuši komentāri. Šinī gadījumā ir ļoti smagi, cilvēkam lielas problēmas ar veselību. Vienīgais, novēlu, lielu,lielu optimismu.Nepadoties, turēties. Laime, ka ir ģimene, tas ir neatsverams un nenovērtējams atbalsts. Izturību arī ģimenei.Ilgus gadus priecēja Eolikas dziesmas.Ceram, sagaidīt Daiņa jauno albūmu.
    Smagi, ka jāzaudē bija kāja, bet jāskatās no priecīgās puses: esi dzīvs un drīz izveseļosies. Novēlu vēl daudz radoši strādāt un baudīt dzīvi, priecāties par katru austošu dienu!

Draugiem Facebook Twitter Google+