×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

EP ar lielu balsu vairākumu apstiprina ārkārtas pasākumus pirmo 40 000 bēgļu sadalei

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

MIGRANTI. Tūkstošiem bēgļu no Ziemeļāfrikas, Tuvajiem Austrumiem un pat tālās Maurīcija salas Indijas okeānā cenšas izmantot vasaru, lai pāri Vidusjūrai nokļūtu Eiropā, kur viņi pārpludinājuši Grieķijas salas, izraisot vietējo iedzīvotāju neapmierinātību.

Eiropas Parlaments (EP) šodienas balsojumā Strasbūrā ar lielu balstu vairākumu, 498 balsīm “par” un 158 “pret”, atbalstīja ārkārtas pasākumus pirmo 40 000 patvēruma meklētāju pārvietošanai no Itālijas un Grieķijas uz citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, aģentūru LETA informēja EP Informācijas biroja Latvijā preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

Atbalsts ārkārtas pasākumiem panākts īsi pēc tam, kad Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzrunā “Par stāvokli ES” paziņoja par nākamo ārkārtas pasākumu 120 000 bēgļu pārvietošanai, sarakstu ar “drošajām” bēgļu izcelsmes valstīm, uz kurām patvēruma meklētājus drīkstētu sūtīt atpakaļ, kā arī saistošu ilgtermiņa mehānismu bēgļu pārcelšanai.

“Mums ir humāna krīze, un mums tā ir jārisina tagad. 40 000 bēgļu pārcelšana ir tikai sākums, un cerams, ka tas būs sākums tiesībās balstītai, taisnīgai patvēruma politikai, ko īsteno ES dalībvalstis kopīgi, izrādot solidaritāti gan cita ar citu, gan ar bēgļiem,” sacīja ziņotāja no Vācijas, kas pārstāv Eiropas Apvienotā kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālo grupu. Viņa, tāpat kā vairums deputātu debatēs, pauda atbalstu arī pastāvīgā, saistošā sadales mehānisma priekšlikumam.

EP ierosina iespēju robežās ņemt vērā patvēruma meklētāju vēlmes par valsti, kurā viņi vēlas patvērumu, ja tas saistīts ar tādiem kritērijiem kā, piemēram, ģimenes saites, sociālā vai kultūras saikne, valodas zināšanas, iepriekšējas studijas vai darba pieredze attiecīgajā dalībvalstī.

Lielākās Eiropas Parlamenta (EP) grupas Eiropas Tautas partijas vadītājs Manfrēds Vēbers saistībā ar bēgļu krīzi aicināja neaizmirst, ka runa ir par cilvēkiem. Viņš uzskata, ka “problēma nav Eiropa vai Brisele, bet gan nacionālais egoisms”. Savukārt EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas priekšsēdētājs Džanni Pitella norādīja, ka “mums jāuzņem bēgļi, pretējā gadījumā Eiropas jēdziens – savienība, kas izveidota uz solidaritātes pamata – neeksistē”.

Ja EP lēmumu oficiāli apstiprinās arī ES Padome, lēmums stāsies spēkā pēc publikācijas Oficiālajā Vēstnesī. Dalībvalstis, kuras piedalās shēmā, saņems 6 000 eiro par katru uzņemto bēgli.
Ārkārtas lēmumu par 40 000 patvēruma meklētāju sadali EP atbalstīja ar 498 balsīm “par”, 158 “pret” un 37 atturoties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+