×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

EP atbalsta bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien atbalstījis bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju.
Lēmums vēl jāapstiprina Eiropas Savienības (ES) Padomei, un tas stāsies spēkā tikai tad, ja tiks ieviests bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms, kas ļaus uz laiku atjaunot vīzu režīmu gadījumā, ja pieaugs migrācija vai būs risks sabiedriskajai drošībai, norādīts EP tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā.

EP ziņotāja Marija Gabriela atzina “plašās un sarežģītās reformas”, ko Gruzija īstenoja, lai tai varētu piešķirt bezvīzu režīmu, kā arī izteica pateicību tās varasiestādēm un pilsoņiem par to konsekvenci un pacietību. Gabriela arī apsveica Gruzijas pilsoņus par to demokrātiskās pārliecības spēku, piebilstot, ka bezvīzu režīms pavirza Gruziju tuvāk ES.

Par bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju nobalsoja 553 EP deputāti, pret bija 66, bet vēl 28 atturējās.

Režīms paredz, ka gruzīniem, kuriem būs biometriskās pases, būs tiesības bez vīzas iebraukt ES uz 90 dienām jebkurā 180 dienu periodā biznesa, tūrisma vai ģimenes iemeslu dēļ, bet tas nedos tiesības strādāt.

Paziņojuma tekstā norādīts, ka Tbilisi izpildīja visus bezvīzu režīma ieviešanas kritērijus. Tajā arī piebilsts, ka Eiropas “Komisija pienācīgi uzraudzīs šo kritēriju turpmāku pildīšanu, īpaši cīņā pret organizēto noziedzību”.

Bezvīzu režīms attiecas uz Šengenas zonu, kurā ir 22 ES dalībvalstis (visas, izņemot Bulgāriju, Horvātiju, Īriju, Kipru, Lielbritāniju un Rumāniju), kā arī Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice.

Tālāk lēmums ir jāapstiprina ES Padomei. Pēc tam, kad ministri tekstu būs parakstījuši, tas tiks publicēts ES Oficiālajā Vēstnesī.

Bezvīzu režīms ar Gruziju stāsies spēkā tajā pašā datumā, kad pārskatītais bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms, ko EP apstiprināja 15.decembrī, bet kura oficiālais tulkojums vēl nav pabeigts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+