×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

EP cer veicināt mākslinieku mobilitāti un mākslas darbu apriti

Foto - LetaFoto - Leta

Cilvēki dodas "Mākslas dienu 2010" gājienā no Esplanādes uz Vecrīgu.

Eiropas Parlaments (EP) atbalstījis jaunas programmas “Radošā Eiropa” izveidi ar mērķi nākamos septiņus gadus veicināt Eiropas mākslinieku mobilitāti un mākslas darbu apriti, kā arī palīdzēt audiovizuālo pakalpojumu nozares profesionāļiem pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, aģentūru LETA informēja EP Preses dienesta pārstāve Agnese Krivade.

Ar jauno regulu ieviesīs arī jaunu aizdevumu garantijas mehānismu, kas palīdzēs kultūras un radošo nozaru mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem paplašināt darbību.

“Mūsdienu izaicinājumi, ar ko jāsaskaras kultūras un radošās nozares darbiniekiem, ir globalizācija, digitalizācija, tirgus fragmentācija, piekļuve plašākai auditorijai un finansējumam. Programma “Radošā Eiropa” paredzēta tieši šo izaicinājumu pārvarēšanai. Tās mērķis ir atbalstīt nozari, kura veido 7% no Eiropas Savienības (ES) iekšzemes kopprodukta, kurā nodarbināti gandrīz astoņi miljoni ES iedzīvotāju un viens miljons uzņēmumu,” norādīja par noteikumiem atbildīgā deputāte Silvija Kosta.

“Radošā Eiropa” apvieno līdzšinējās programmas “MEDIA”, “MEDIA Mundus” un “Kultūra”, tās reorganizējot divās apakšprogrammās un arī starpnozaru programmā. Jaunās programmas kopējais budžets nākamajiem septiņiem gadiem būs lielāks nekā 1,4 miljardi eiro (0,98 miljardi latu).

Programma ietver arī jaunu garantiju mehānismu, kas uzlabos finansējuma saņemšanas iespējas kultūras un radošo nozaru mikrouzņēmumiem. Visi iespējamie kultūras un radošo projektu īstenotāji – sākot no videospēļu ražotājiem līdz teātriem un pat ielu māksliniekiem – varēs pretendēt uz Eiropas banku aizdevumiem, kurus daļēji garantēs jaunais mehānisms.

Programmas atbalstu varēs saņemt arī Eiropā tapušu filmu, videospēļu, interaktīvo spēļu, dokumentālo filmu un īsfilmu subtitrēšanai, dublēšanai vai audioaprakstiem.

Deputāti jauno regulu pieņēma ar 650 balsīm par, 32 pret un 10 atturoties. Ja ES Padome apstiprinās parlamenta pieņemto tekstu, jaunā programma stāsies spēkā 2014. gada janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+