×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

EP deputāte aicina skaidrot Valsts prezidenta “homofobiskos izteikumus” (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, prasot skaidrot Valsts prezidenta Andra Bērziņa “homofobiskos izteikumus” intervijā “Neatkarīgajai”.

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

“Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi,” sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, “izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt”.

“Katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu, un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni,” teicis Bērziņš.

Intvelda sociālā tīkla “Twitter” publiskotajā vēstulē, kura datēta ar 5.janvāri, vaicājusi, vai prezidents atsauks savus izteikumus un publiski apliecinās, ka visiem Eiropas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības. Tāpat deputāte jautājusi, vai Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē virzīs pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu.

Sarunā ar aģentūru LETA EP deputāte pauda viedokli, ka Latvijas valdībai vajadzētu distancēties no prezidenta izteikumiem un nākt klajā ar paziņojumu, ka Latvijā tiek ievērotas minoritāšu tiesības.

“Es nezinu, vai tāds bija prezidenta mērķis, taču šādi izteikumi tikai palielinās interesi par Rīgā gaidāmo Eiropraidu. Pasākumi, kuros piedalās tūkstošiem cilvēku, ir ne tikai apsveicami, bet tie arī uzlabo valsts ekonomiku,” sacīja Intvelda.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, vaicāta, vai Bērziņš atsauks savu teikto, norādīja, ka “prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti”. “Prezidents savu viedokli nav mainījis,” rezumēja Krapāne.

Intvelda jau iepriekš nosodījusi Romas katoļu garīdzniekus Latvijā par likumu un cilvēktiesību neievērošanu.

Kā ziņots, šā gada rudenī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) publiski paziņoja par savu netradicionālo seksuālo orientāciju, tādējādi rosinot sabiedrībā diskusijas gan par homoseksuālismu, gan partnerattiecību tiesisko regulējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Sofijai Intvelas kundzei buutu pasai jaasniedz paskaidrojumu ES.Kaapeec?, tai laikaa kad jaarisina Savieniibas probleemas, vina ciinaas par ”oranzsarkanajiem” izvirtuliem?Par to mees negribam vinai maksaat algu no saviem taa jau plaanajiem maciniem.Domaaju lielaakaa dala normaalu cilveeku man piekritiis,nevajag mus taadus depotaatus ES parlamentaa!!!Tfuu vinai.

 2. Beerzina k.gam nav par ko sniegt paskaidrojumus,viss teiktais ir sapraatigs un normaalam cilveekam saprotoss.Ja taads ”homo sapiens” savaa dziives laika ir kluvis par izvirtuli un lopu,lai pietussee savas antiseksuaalaas tieksmes.Uzkatu ka lesbijisms un pedarastija taa nav slimiiba,taa ir izvirtiiba!!!

 3. Neredzu,kas te būtu atsaucams!

 4. un kā ar konsekvencēm? Atbildēt

  Vakar Parīzē notikušajā slaktiņā satīras žurnāla redakcijā, musulmaņi nogalināja 12 cilvēkus par to, ka viņi kariķēja musulmaņu svētumus. Prātam neaptverams barbarisms. Tieši tā. Zvērīgs uzbrukums vārda brīvībai. Tieši tā.
  Kāpēc Eiropas karikatūristi nezīmē karikatūras par homoseksuāļiem? Jūs atbildēsiet: tāpēc, ka Eiropā ir vārda brīvība un absolūta tolerance pret citādi domājošiem.
  Bet vai tad musulmaņu ticība arī nav “citādi domājoša”, pret ko būtu jāizturas ar attiecīgu toleranci?
  Jeb varbūt Eiropa uzskata, ka drīkst ieņirgt par Dievu, bet tai jābūt tolerantai pret izvirtību? Vai dzimumloceklis tagad ir Dieva vietā?
  Jā, Eiropa ir pilna ar musulmaņiem un izskatās, ka viņi ir nobrieduši piespiest sevi respektēt. Nepatīk? Bet kas tad salaida viņus Eiropā? Kas slavina “atvērto pasauli”, kur visi var nākt un iet un darīt, ko grib? Vakardienas traģēdija liek saprast, ka Eiropā nav nekādas demokrātijas, bet ir pilnīga anarhija.
  Vai tā skaitās demokrātija, ja valstīm nav iespēju sevi aizsargāt?
  Un vai viena sakāpināti toleranta kundzīte drīkst bezkaunīgi uzbraukt citas valsts prezidentam par to, ka viņš atzīst ģimenes vērtības savā valstī un uzskata, ka homoseksuālisms nav jāreklāmē?
  Varbūt kādam Latvijas karikatūristam saņemt dūšu un uztaisīt kādu draudzīgu šaržu par homoseksuālisma tēmu, nopublicēt un pajautāt šai pašai kundzītei, kur ir viņas tolerance attiecībā uz citādām reliģijām?
  Es ļoti gribētu redzēt/dzirdēt homoseksuālisma apoloģētu reakciju uz vienu tādu karikatūru tolerantās Eiropas mediju telpā.
  Un tieši tagad, kad esam ES prezidējošā valsts.
  Ja jau reiz tolerance, tad visā frontē nevis tikai atsevišķos sektoros.
  Ir taču vārda brīvība.
  Vai uz Latvijas prezidentu tā neattiecas?

 5. Mani visvairāk kaitina smēķētāji, kuri savu izvēlēto dzīvesveidu regulāri reklamē, staigājot pīpēdami pa ielām. Kāpēc prezidents nav tos nosodījis?

 6. Visu cieņu Prezidentam!

 7. Apollo portāls vakar virknei komentētāju liedza iespēju turpmāk komentēt portāla ievietotos rakstus . Arī man šī iespēja ir liegta . Jaunās demokrātijas vecā režīma ierašas . Cenzūra . 🙂

 8. Cilvēku seksuālā orientācija tiešām nav publiski jāreklamē!

 9. Homoseksuāļu sacelta vētra ūdensglāzē! Tiesības šajā pasaulē ir ne tikai gejiem un lesbietēm!
  Par to šai homoseksuālisma reklamētājai aizmirst nevajadzētu!

 10. Sofija Intvelda labāk lai “diriģē” savā valstī un nemāca mums dzīvot!!! Nešpetnā, nekorektā sieviete par kādām CILVĒKTIESĪBĀM vispār runā???????? NONSENSS!!! PALDIES prezidentam par viņa viedokli!!! Viņai nav jānosoda Romas katoļu garīdznieki LATVIJĀ, JO viņi IEVĒRO likumu un cilvēktiesības!!! Gudrā un tik ĻOTI zinošā Rietumeiropa lai NEDISRIMINĒ mūs mūsu pašu valstī!!! Mēs paši PRATĪSIM dzivot savā valstī BEZ CITU GUDRĪŠU pamācībām!!!

 11. šo Prezidenta viedokli es pilnībā atbalstu. Nesaprotu, kādēļ tik ļoti demokrātiskā Rietumeiropa diskriminē manu un citu konservatīvu cilvēku viedokli?

 12. Kaut kas tulkojuma bus pazudis

 13. Šoreiz cieņa un pārējais lai paliek guļamistabā!

 14. Visu cieiņu mūsju prezidentam!!!

 15. Tad jāsaprot, ka cilvēks, kam patīk ģimenes, kurās dzimst bērni, labāk par viendzimuma ģimenēm, kur pašiem bērni saprotamu iemeslu dēļ nevar būt, ir sliktāks, par tādu, kam bērni nav svarīgi, bet galvenais, ka ir sekss! Vai tā?

 16. Kas tad īsti ir tā homofobija? No kura laika tagad, ja man nav simpātisks homoseksuālisms, es tieku uzskatīts gandrīz par slimnieku? No kura laika? Kas vispār notiek?
  Un vai tad var tik viegli pateikt, ka ikvienam homofobijā apsūdzētajam patiešām piemīt šī fobija? Un vai tad nav tā, ka fobijas patiesībā ir gluži dabiskas cilvēkam piemītošas īpatnības?
  Un, cik es zinu IR ATŠĶIRĪBA starp fobiju un bailēm! Tieši tāpēc, vajadzētu uzmanīgāk lietot terminus, jo nav nemaz tik vienkārši noteikt, kur beidzas bailes un sākas fobija. Es tiešām neuzskatu, ka šajā sakarā melns patiešām ir tik melns kā daži labi te taisa.
  Dzīvojiet savu dzīvi kā gribat un ar ko gribat, un veidojiet seksuālas attiecības ar ko vēlaties, bet piekrītu, ka ar savu seksualitāti nav jāvicinās visiem gar degunu kā lupatu. Tagad homoseksuālisti ir tik ļoti diskriminēti… Jo viņiem neļauj laulāties mācītāja priekšā? Vai nav par daudz prasīts?
  Un liek mierā baznīcu. Baznīca pilda tādas funkcijas, kādas viņai jāpilda. Ir stulbi gaidīt, ka baznīca akceptēs homoseksuālismu. Stulbi!
  Sophie in’t Veld vajadzētu likt mierā mūsu prezidentu!

  • nu uz mierā likšanu mums nākamo pusgadu nav ko cerēt,jo tiks izmantots tas,ka esam prezidējošā valsts un tie ar savu mākslīgi izveidoto ideoloģiju izdarīs uz Latviju milzīgu spiedienu.Miera nebūs.

 17. Noņemu Prezidenta priekšā cepuri. Pārāk daudz jau eiropas draņķību esam atēdušies.

 18. …..vienmēr esmu uzskatījusi,ka katrs savu privātao dzīvi,lai dzīvo kā vēlas,bet,lai neuzspiež citiem…..
  …bet būšu kategoriski pret,ja bernu dārzā vai skolā manus bērnus vai mazbērnus sāks mulsināt ar sulbiem jautājumie – Pēterīt apdomā,varbūt tu tomēr jūties kā meitene…varbūt tomēr gribi lelli rotaļām…..beidzzot mums ir prezidents,kurš skaidri izsaka savas domas – tai skaitā arī par savu ģimeni un naudas maku….kas vēl šajā LV leiputrijā būtu sakāms….?

 19. lai nu tā Intvelda saka to,kas viņai jāsaka,bet es saku prezidentam paldies.Normāls,korekts viedoklis,bet Intvelda pati varētu “atsaukt” savu teikto.Atradusies te gudriniece un Lielā Noteicēja.

Draugiem Facebook Twitter Google+