×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. septembris, 2015
Drukāt

EP deputāte: Kamēr mēs domājam un spriežam, arvien vairāk cilvēku ierodas ES (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) pārāk daudz laika pavada sarunās, pārdalot Eiropā jau esošos migrantus, taču tā vietā nepieciešams sākt strādāt pie īstermiņa un ilgtermiņa projektiem situācijas risināšanai globālā mērogā, tā ekspresintervijā aģentūrai LETA sacīja bijusī Itālijas integrācijas ministre, pašreizējā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sesīlija Kjenge.

Pēc vairākiem negadījumiem ar milzīgiem cilvēku upuriem Vidusjūrā EP uzdevis Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejai (LIBE) un diviem ziņotājiem izstrādāt plašu, visaptverošu ziņojumu par to, kā varētu atrisināt pašreizējo situāciju. Paredzēts, ka ziņojumu komitejā pieņems tikai novembrī, jo ziņojums ir plašs – tas sastāv no vairākiem punktiem, aģentūrai LETA sacīja Kjenge, kas ir EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas locekle.

Viņa skaidroja, ka ziņojums ir būtisks visai ES, jo tas spēs sniegt nepieciešamās vadlīnijas, lai uzlabotu migrācijas politiku. “Mums nepieciešama vienota politika, tādēļ pašlaik strādājam pie astoņiem punktiem. Paredzēts, ka Strasbūras plenārsesijā, kas norisināsies decembrī, mēs balsosim par migrācijas rezolūciju. Jāsaka, ja mēs patiesi vēlamies redzēt kādas izmaiņas, mums ir nepieciešams strādāt pie globālas pieejas,” sacīja Kjenge. Deputāte arī norādīja, ka viens no nozīmīgākajiem punktiem ir tā sauktais meklēšanas un glābšanas jautājums, taču nedrīkst arī aizmirst par ES dalībvalstu solidaritāti un atbildību situācijas risināšanā.

Kjenge arī atgādināja par operāciju “Triton”, kas radīta, lai aizvietotu Itālijas misiju “Mare Nostrum”, kura tika pārtraukta tādēļ, ka ES dalībvalstis atteicās palīdzēt Itālijai segt šīs misijas izmaksas, kā arī operāciju “Poseidon” Grieķijā. Tāpat nozīmīgs darba aspekts ir cīņa ar cilvēku pārvadātājiem, kā arī iespējas cilvēkiem vieglāk lūgt patvērumu. “Pretējā gadījumā, ja mums nebūs pietiekami labas sistēmas, cilvēki turpinās vērsties pie cilvēku pārvadātājiem. Šis process ir jāmaina,” uzsvēra ziņotāja.

Tikpat liela uzmanība jāpievērš attiecībām ar tām Āfrikas valstīm, no kurām cilvēki dodas ceļā uz Eiropu. “Šeit mēs runājam par Sudānu, Somāliju, Etiopiju. Ir ļoti grūti sarunāties ar šīm valstīm par pašreizējo programmu, tādēļ vēlamies izveidot speciālu politiku, lai šo procesu atvieglotu. Mums šajās sarunās ir jāuzsver, cik nozīmīgi ir veikt investīcijas sociālajā sfērā, lai šiem cilvēkiem, īpaši jauniešiem, būtu iespējas strādāt. Bez tā visa viņi vienkārši vēlēsies pamest šīs valstis un doties uz Eiropu,” norādīja Kjenge.

Deputāte arī skaidroja, ka šim mērķim paredzēts ES plāns izveidot 1,8 miljardu eiro lielu fondu nelegālās imigrācijas samazināšanai no Āfrikas. Paredzēts, ka jaunais fonds attieksies uz krīzēm Sāhelas zonā un Čadas ezera reģionā, Somālijas pussalā un Ziemeļāfrikā, ko iedzīvotāji pamet nabadzības dēļ, cerot uz labākiem dzīves apstākļiem Eiropā.

Kjenge arī pauda uzskatu, ka nepieciešamas izmaiņas Dublinas līgumā, paredzot izveidot speciālus centrus, kuros cilvēki varētu lūgt patvērumu. “Pēc tam bēgļus varētu sadalīt pa visām dalībvalstīm, tādējādi uzlabojot pašreizējo sistēmu,” uzskata deputāte. Viņa gan atzina, ka to izdarīt būtu grūti, ņemot vērā vairāku Austrumeiropas valstu nevēlēšanos uzņemt bēgļus.

“Tas gan nav pareizi, jo ES ir par solidaritāti. Mums visiem kopā ir jārisina pašreizējā situācija, mums visiem kopā ir jāuzņemas atbildība par integrāciju un migrācijas pasākumiem,” sacīja Kjenge. Vienlaikus viņa apsveica lēmumu par 160 000 bēgļu pārdali, taču uzsvēra, ka ES darbs nav pietiekami ātrs. “Mums ir jāsāk sniegt piedāvājumus ātri. Kamēr mēs domājam un spriežam, arvien vairāk cilvēku ierodas ES. Mēs zaudējam laiku,” viņa uzsvēra, piebilstot, ka tas ir milzīgs izaicinājums, taču tieši šī iemesla dēļ visām dalībvalstīm ir jāstrādā kopā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kārtējo reizi muļķo cilvēkus.Palīdzība acu aizmālēšanai,ja gribētu palīdzēt,tad palīdzētu tur pie viņiem,celtu skolas,fabrikas,veikalus,investētu uz vietas.Bet nē,ņem pie sevis,lai pie sevis varētu darīt to pašu,tas ir,lai nauda neaizplūst kaut kur,kur var nopelnīt citi,attīstītos un rastos konkurenti.Vieglāk patērētājus ievest un veicināt ekanomiku,nerēķīnoties ar salaustām cilvēku dzīvēm…..

 2. Nu tad skatīsimies, vai valdībai pietiks dūšas atcelt tos milzu pabalstus bēgļu bērniem, ko paredz pašreizējie MK Noteikumi Nr.210 :
  ” … 2.1.1. pilngadīgai personai – 256,12 EUR mēnesī;
  2.1.2. nepilngadīgai personai – 30 % apmērā no šo noteikumu 2.1.1. apakšpunktā minētās summas;”,
  t.i. katrs bēgļu bērns saņems 76 eiro mēnesī.
  Kādēļ tāda iztapība, ja jau pat attiecīgā ES Direktīva 2011/95/ES nosaka, ka
  “… 1. Dalībvalstis nodrošina, ka starptautiskās aizsardzības saņē¬mēji dalībvalstī, kas šo aizsardzību piešķīrusi, saņem nepiecie¬šamo sociālo palīdzību, kāda tiek nodrošināta minētās dalībvalsts valstspiederīgajiem.”
  Ko Tiesībsargs saka par Latvijas pilsoņu un, it īpaši, viņu bērnu diskrimināciju salīdzinot ar bēgļiem un viņu bērniem? Kāpēc par Latvijas iedzīvotāju naudu ir jādiskriminē paši Latvijas iedzīvotāji? Bēgļiem nedrīkst noteikt lielākus pabalstus, kādi tie ir Latvijas iedzīvotājiem un viņu bērniem! Turklāt bēgļiem dzīvošana un pārtika ir bez maksas! Kamēr Latvijas iedzīvotājiem par to visu ir jāmaksā.

  Kā zināms, mūsu bērni pašreiz saņem daudz mazāk. Kur tagad ir tiesībsargs? Es izjūtu rasismu pret sevi pats savā valstī! Es jūtos diskriminēts, ka esmu latvietis! Nedrīkst diskriminēt un rasistiski izturēties pret Latvijas iedzīvotājiem. Latvijas iedzīvotāji nedrīkst saņemt ne centu mazāku pabalstu nevienā pozīcijā, kā tiek piedāvāts nelegālajiem imigrantiem. Turklāt arvien ir jāņem vērā, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jāmaksā par dzīvesvietu utt., kas pārsvarā ir lauvas tiesa no līdzekļiem. Jābūt modriem un nelegālo imigrantu pabalstu jautājumiem un sadzīves kā arī veselības aprūpes nodrošinājuma jautājumiem ir rūpīgi jāseko līdz, lai netiktu diskriminēti Latvijas iedzīvotāji. KAD JĀUZŅEM BĒGĻI TAD PIEMIN SOLIDARITĀTI, BET KAD PIEMIN MINIMĀLĀS ALGAS TAD SOLIDARITĀTE IR FOFIG , TAD CIK KATRĀ DALĪBVALSTĪ SANĀK, KAUT VAI 5 EIRO JOCĪGA GAN TĀ ES. Mūsu pašu invalīdi kopš bērnības, saņem tikai nieka 106 eiro, neskatoties, vai ir tiem kādi citi ienākumi vai nav un neviens no valdības par viņiem nav pat domājis. Par ko cienīt valdību, kura gatava salašņām, par kuriem pat nav iespējams uszināt, vai tas ir bēglis, vai terorists maksāt vairāk nekā divas reizes lielākus pabalstus? Valstij būtu jābūt tai institūcijai, kuras vissvarīgākais un pirmais pienākums ir rūpēties par savas tautas drošību un labklājību. Par ko pie mums rūpējas valdība, vai par savu spalvu spožumu Briseles acīs, vai par ko citu, ta velns viņu sazin, tikai ne savu tautu.

 3. Kāpēc ES jāaizvieto ANO?

 4. Kurš vispār izdomāja ,ka ES ir atbildīga par tiem Āfrikas bēgļiem?Un kurš mēģina mums iestāstīt,ka tā ir mūsu-latviešu problēma?Vai mums ir bijušas Āfrikā kolonijas,no kurām mēs esam guvuši peļņu?Vai mūsu cilvēki ir kļuvši bagāti,ekspluatējot āfrikāņus?Taču nē!Tad kāpēc mums solidāri ar tām Eiropas valstīm,kuras it kā jūtas vainīgas āfrikāņu priekšā ir jāuzņemas atbildība par tiem nelegālajiem imigrantiem ,kuri šodien raujas uz Eiropu,cerēdami te atrast eiropiešu dzīveslīmeni,bet saglabāt savu dzīvesveidu.Kāpēc mums jkaut kādu nesaprotamu iemeslu dēļ āatsakās no visa savējā?

 5. vai galējs mazohisms? Atbildēt

  Vazaņķi nolaupījuši Eiropu, piesmējuši un pametuši grāvmalā; taču Eiropa joprojām apgalvo, ka ir nevainīga …

 6. Eiropas savienības robežas ir vaļā! Nāk, kas grib, un pieprasa uzturu un pajumti!

Draugiem Facebook Twitter Google+