×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. maijs, 2017
Drukāt

EP deputāte: Lietuva ar Krieviju faktiski atrodas kara stāvoklī (27)

BNS fotoBNS foto

Krievija vēlas mainīt pasaules kārtību un dominēt pasaulē, bet, lai to panāktu, Maskavai ir nepieciešama vāja Eiropas Savienība (ES), līdz ar to Lietuva ar Krieviju faktiski atrodas kara stāvoklī, aģentūrai LETA norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Lietuvas Laima Andriķiene.

Viņa saka, ka ar vārdu savienojumu “kara stāvoklis” domā hibrīdkaru un Krievijas centienus iejaukties citu valstu vēlēšanās. “Krievija cenšas ietekmēt mūsu politisko vidi, mūsu parlamentu un prezidentu vēlēšanas. Vienlaikus jāņem vērā arī tas, ko Krievija dara mūsu austrumu kaimiņvalstīs – Ukrainā, Gruzijā, Moldovā un daudzās citās, arī Baltkrievijā,” uzskata deputāte.

Andriķiene domā, ka instrumenti, kādus izmanto Krievija, ir salīdzinoši jauni, un ir jābūt gataviem pret tiem cīnīties. Viņa uzsver, ka EP drošības un aizsardzības komitejā par to daudz tiek diskutēts, tostarp ar NATO, ASV partneriem un dažādām citām institūcijām Briselē.

Viņa norāda, ka, runājot par aizsardzību un drošību, cilvēki domā, ka tas ir kaut kā saistīts ar Eiropas bruņotajiem spēkiem, taču tā ir tikai viena sastāvdaļa, jo tiekot domāts arī par to, kā stiprināt Eiropas spēkus NATO, kā labāk aizsargāt Eiropas robežas, kā panākt, lai dalībvalstu bruņotie spēki ir labāk organizēti, lai izvairītos no dubultiem tēriņiem.

“”StratCom” struktūras mandāts paredz situācijas novērošanu, pret ES vērstu propagandas kampaņu izvērtēšanu, kā arī citu līdzīgu pasākumu veikšanu, lai visus šos draudus neitralizētu, tomēr šī struktūrvienība joprojām ir ļoti maza, tai trūkst gan finansējuma, gan cilvēkresursu. Tas ir jāsakārto, cik ātri vien iespējams,” struktūras īpašo nozīmi uzsver Andriķiene.

Runājot par viltus ziņām, eiroparlamentāriete atzīst, ka nav nemaz tik viegli saprast, kuras ziņas ir patiesas un kuras viltotas, tāpēc cilvēkiem jāpiemīt ļoti labām prasmēm un jābūt izglītotiem, lai izprastu atšķirību. “Nesen pat viens no Eiropas deputātiem pārpublicēja viltus ziņas un tikai pēc laba laika saprata, ka šīs ziņas bija vistīrākie meli. Man nav receptes medijiem, kā cīnīties pret šo fenomenu,” saka deputāte.

ES spējas ietekmēt procesus Krievijā Andriķiene vērtē pesimistiski, sakot, ka ir viens cilvēks, kurš pieņem lēmumus Krievijā, un visi zina, ka tas ir valsts prezidents. Viņa domā, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlas tikt pārvēlēts uz nākamo termiņu, un, lai to panāktu, viņš režīmu pār savu valsti un tautu saglabās stingru.

“Pat ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons teica, ka Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam nav atļauts dejot, bet tango ir nepieciešami divi dejotāji, tāpēc ar Lavrovu viņam padejot nesanāk, jo lēmumus pieņem kāds cits,” ir pārliecināta eiroparlamentāriete.

Andriķiete domā, kaut arī ES nav absolūtas vienprātības par sankcijām pret Krieviju, ES joprojām spēj runāt vienā balsī un sankcijas nepavisam nav tik smagas, neskatoties uz to, ka zaudējumus cieš arī Eiropas uzņēmumi. “Realitātē nekaitē Krievijas ekonomikai tik daudz, kā izliekas pati Krievija. Ja Krievija turpinās apspiest savus cilvēkus vai spiedīsies dziļāk Ukrainā, tad sankcijas būtu pat jāpastiprina,” uzsver deputāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Valokardīns un procedūras labi palīdz pret spiedienu galvā..Arī klizma var palīdzēt pret neirozēm..
  Bet vislabāk ir ar ausu kociņu mēģināt izvilkt tarakānu no auss- tad rīboņa un dārdoņa beidzās kopā ar karadarbību.

 2. Kad sâks karot?

 3. Tas bulgāru valodai līdzīgā dialektā skribelējošais nepislonis-totāls pusrublis !

 4. domajams ka leisus sakaus pie poltavas kas leisi ir kalna krustu zeme tikai kad radas tas kalns vai 17 gadu simteni kad sakava leisus zviedrus pie poltavas….kaskiga tautina jelcina briviba neko nau iemacijusi….

  • …. 17 gadu simteni kad sakava leisus zviedrus pie poltavas….
   Idiots,kur vēsturi mācījies?Partijas kursos?

 5. Krievija nav salīgusi mieru ar nevienu no tās okupētajām valstīm. (Belarusa neskaitās, jo tā faktiski nav vēl neatkarīga.)

  • Призываете вас оккупировать? Так оккупацию ещё и заслужить надо! Ну, давай служи, моська голос!

 6. Faktiski ir miers.

 7. Manā izpratnē šobrīd tiek veikta propaganda pret Krieviju…Ja kādam kaitē ES uzliktās sankcijas – tad tikai ES valstīm. Savā laikā ASV uzlika sankcijas Irānai un Irāna pastāv un , kā viņi paši uzskata – tas nācis tikai -ar labu, jo tajā laikā valsts attīstīja savu rūpniecību…sāka pilnvērtīgi izmantot savus resursus…valsts uzplauka….Arī Krievija ir milzīga valsts un savu resursu pietiekami. Lietuvas vienkāršā tauta tāpat kā latviešu tauta – cieš no šīm sankcijām un klaiņo pa pasauli iztikas nopelnīšanai citās valstīs…Un neviens jau sen vairs nesaskata bubuli Krievijā, bet gan pašu mājas ekonomikā un politikā…..

 8. ja nu vienigi no lietuvas puses. lietuva jau visu laiku meklē kašķi un kur vien varetu pabļaut uz kremli (nu musejie jau ar tāpat uzvedas) un pēc tam savu agresivo uzvedibu leiši cenšas pasniegt kā krem’\la agresiju. bet kremlim viņi dziļi vienaldzigi:)

  • Lietuvas politiķi atgādina kašķīgus gremlinus. Tai vietā, lai iegūtu labumu no sadarbības ar kaimiņu, vicina kulakus un dakšas.

 9. Viņai jau ģīmis pēc atomraķetes prasās,naida,kašķīguma un mantrausības iemiesojuma pilna vecene.

Draugiem Facebook Twitter Google+