×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

EP deputāti atzinīgi vērtē ziņojumu par situāciju Krievijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtējuši izstrādāto EP darba grupas ziņojumu par situāciju Krievijā.

EP otrdien notiekošajā plenārsēdē viens no ziņojuma autoriem – deputāts no Lietuvas Gabrielis Landsberģis – pauda, ka Eiropa ir “pievērusi acis”, kad Krievijas karaspēks iegāja Gruzijā, kā arī kad nostiprinājās Krievijas valstij piederošās energokompānijas “Gazprom” monopols. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka situācija ES ir mainījusies kopš Krimas aneksijas, kā arī pasažieru lidmašīnas notriekšanas virs Ukrainas teritorijas. Landsberģis izteica nožēlu, ka Krievija tā dēvētajā melnajā sarakstā ir iekļāvusi 19 EP deputātu, tādējādi “izrādot necieņu pret EP”.

Savukārt dažādu EP politisko grupu pārstāvji galvenokārt norādīja, ka attiecības starp Eiropas Savienību un Krieviju ir sliktākas nekā jebkad iepriekš, vienlaikus paužot, ka ziņojums sagatavots kvalitatīvi un abu pušu attiecībās izmaiņas ir nepieciešamas galvenokārt no Krievijas puses. Ziņojumā konstatēts, ka Krievija ar savām darbībām ir pārkāpusi vairākus starptautiskus līgumus, apdraudot drošību Eiropā.

EP deputāte no Latvijas Sandra Kalniete teica, ka sagatavoto ziņojumu atbalsta pārliecinošs EP deputātu vairākums, kas gan tā pretiniekiem, gan arī Krievijai neļauj apgalvot, ka ziņojums tiks akceptēts ar minimālu EP pārsvaru – šis dokuments atspoguļo dienvidrietumu un ziemeļaustrumu nostāju.

Ziņojumā uzsvērts, ka sankcijas pret Krieviju būs iespējams pārskatīt tikai gadījumā, ja Krievija īstenos Minskas vienošanos, kā arī Ukraina pilnībā atgūs kontroli pār savu austrumu robežu. Pašreiz Ukrainas robežas daļu aptuveni 400 kilometru garumā joprojām kontrolē Krievija. Tāpat noteikts, ka pat gadījumā, ja Krievija izved savu karaspēku no Ukrainas, kā arī nekādas aktivitātes neīsteno separātisti, pašreiz ieviestās sankcijas paliks spēkā līdz brīdim, kamēr anektētā Krimas pussala nonāks Ukrainas sastāvā.

“Ar šo ziņojumu Eiropa vairs nemēģina apiet tādus terminus, kā “karš” un “agresija”. Tiek skaidri pateikts, ka Krievija īsteno hibrīdkaru,” sacīja Kalniete. Vienlaikus tiek uzvērts, ka Austrumukrainas krīzes risinājums var būt tikai politisks un ES neiesaistīsies militārās aktivitātēs šajā reģionā. Plānots, ka EP balsojums par ziņojumu notiks šonedēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+