×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
15. jūlijs, 2018
Drukāt

Neiedziļinās, bet paraksta. Kā EP deputāti aicināja pārskatīt Latvijas izglītības reformu (13)

Foto - EPFoto - EP

EP deputāts no Īrijas Šons Kelijs (Eiropas Tautas partiju politiskā grupa) jau uzrakstījis vēstuli Mitrofanovam, atsaucot savu parakstu no vēstules.

Noskaidrojušies 113 Eiropas Parlamenta deputāti, kuri parakstījuši Latvijas Krievu savienības pārstāvju Miroslava Mitrofanova un Andreja Mamikina aicinājumu Saeimai un valdībai pārskatīt izglītības reformu Latvijā. No sava paraksta zem šīs vēstules jau atteicies kāds Eiropas Parlamenta deputāts no Īrijas, un ticams, ka viņš nebūs vienīgais.

Pēc “LA” rīcībā esošās informācijas, eiroparlamentārietis no Īrijas Šons Kelijs (Eiropas Tautas partiju politiskā grupa) jau uzrakstījis vēstuli Mitrofanovam, prasot viņa parakstu no vēstules aizvākt. Viņš esot parakstījis Mamikina un Mitrofanova rosināto vēstuli, domājot, ka tā atbilst viņa politiskajai pārliecībai atbalstīt mazākumtautību valodas, taču tagad sapratis, ka vēstules formulējums ir neskaidrs.

Kāda cita vēstuli parakstījuša EP deputāta palīgs bija izvairīgs, stāstot, ka sīkāku komentāru nebūs, jo tā būtu iejaukšanās Latvijas iekšējās lietās, ņemot vērā, ka Latvijā šogad esot gaidāmas parlamenta vēlēšanas. Lai gan tieši paraksti tiek izmantoti politiskām vajadzībām.

Saraksts ar parakstiem ilgi tika slēpts, radot aizdomas, vai paraksti vispār ir savākti. Tagad tas kļuvis zināms. Vēstule datēta ar šā gada 17. maiju. Starp parakstītājiem ir arī Eiropas Tautas partiju politiskās grupas un Eiropas konservatīvo un reformistu pārstāvji. EP deputāts Artis Pabriks, kurš darbojas ETP, jau nosūtījis vēstuli saviem kolēģiem, lai paskaidrotu, ko īsti viņi parakstījuši. Deputāts atgādina, ka krievu minoritātes statuss Latvijā ir krasi atšķirīgs no tradicionālajām minoritātēm Ungārijā, Slovākijā, Rumānijā, Polijā, Vācijā vai Īrijā. “Liela daļa krieviski runājošās sabiedrības nav tradicionālā minoritāte, bet gan 50 padomju okupācijas gadu rezultāts,” norādījis A. Pabriks.

Sarunā ar “LA” A. Pabriks atzina, ka Mamikina un Mitrofanova vēstuli parakstījušie deputāti no viņa pārstāvētās ETP grupas neesot iedziļinājušies šīs vēstules būtībā. “Domāju, ka starp parakstītājiem esošie Slovākijas un Rumānijas izcelsmes ungāri nav iedziļinājušies vēstules saturā un parakstījuši tādēļ, ka tajā ir atsauce uz minoritāšu tiesībām,” uzskata A. Pabriks. Viņaprāt, Latvijas Krievu savienības politiķu mērķis ir ar savu darbību EP parādīt Latvijā savam elektorātam, ka viņi darbojas.

Vēstuli 10. jūlijā saņēmuši tās adresāti – Saeima un Ministru kabinets. Ministru kabineta preses sekretāre Sabīne Spurķe “LA” uzsvēra, ka par Mitrofanova un Mamikina vēstuli premjers Māris Kučinskis izdevis rezolūciju, kurai pievienota vēstule. Rezolūcija nosūtīta Izglītības un zinātnes ministrijai izvērtēšanai un atbildes sniegšanai.

Saeimas prezidijs eiroparlamentāriešu vēstuli nodevis izskatīšanai Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, kura gatavos atbildi. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces preses sekretāre Dace Balode “LA ” informēja, ka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzskata, ka balsojums par izglītību valsts valodā ir ļoti nozīmīgs, tas bija īsts Simtgades lēmums.

“Patiesībā šāds lēmums bija jāpieņem jau sen. Tas palīdz stiprināt nacionālu valsti, kuras neatkarību mēs atjaunojām pirms 28 gadiem. Valoda ir mūsu tautas un mūsu valsts identitāte,” ar D. Balodes starpniecību atbild I. Mūrniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ir tā vēstule vai nav, atslaukiet ar to vienu vietu!

 2. Mêginas aizpildit pedejas palikusas dara vietas kur. Retais grib iet

 3. Mani netraucētu krievu valoda, bet mani uztrauc korupcija no vecajām varas partijām NA, vienotība, ZZS un vikloniem Paristi un tml. Tāpēc es balsošu par Saskaņu

  • Nē, tu neesi par Latviju Atbildēt

   Bet par Kremła kolonistu interešu un ietekmju izplatīšanu Latvijā.

  • Pilnīgi pareizi. Latviskās partijas ir sevi izsmēlušas. Valsts nolaista līdz klinķim. Tūdasliņiem nāksies saskārties ar relitāti.

   • Bet Rīga, kur valda Saskaņa vispār ir grausts, neviena normāla tilta vai satiksmes pārvada, simtiem neremontētu ielu, šogad daļēji atremontēs 3, pēc cik gadiem Rīgā būs normāls ceļu segums? NI nodokļi aug samaksa par ūdeni aug, pašvaldības policija, arī valsts, stradā ar mērķi tika iekasēt lielākas soda naudas. Tā lūk saimnieko saskaņa.

   • Un ar krievisko partiju Saskańu Atbildēt

    Rīga iedzīta parādu parādos un ar katru gadu netīrāka. Nanoūdens, dzīvokłu pārvaldes, Rīgas Satiksme, korupcija…

    • Всё это началось именно при ваших мерах! Atbildēt

     !!

     • Nav jau nekas mainījies,kopš pie varas ir jūsējais mērs,pat vēl sliktāk ir palicis.Kur tad ir vieta pārliecībai ,ka ar valsti būs citādāk?Klāt vēl nāks tie krimnašistu kompleksi.Tā kā domājiet gan,pirms ar vieglu roku balsojiet par urbjiem un elksniņiem,nu, un kur tad vēl visa tā krievu latvijcu šaika,kuriem Līgo svētki skaitās neonacistu pasākums ,bet no Dziesmu svētkiem kļūst baisi.Tie gan būs tie īstie Latvijas valstsvīri.

   • Bet Rīga, kur valda Saskaņa vispār ir grausts, neviena normāla tilta vai satiksmes pārvada, simtiem neremontētu ielu, šogad daļēji atremontēs 3, pēc cik gadiem Rīgā būs normāls ceļu segums? NI nodokļi aug samaksa par ūdeni aug, pašvaldības policija, arī valsts, stradā ar mērķi tika iekasēt lielākas soda naudas. Tā, lūk saimnieko saskaņa.

  • Liekulis labāk būtu iepazinies ar sava SC neskaitāmajiem korupcijas skandāliem..

Draugiem Facebook Twitter Google+