×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

EP deputāti noraidījuši Eiropas Enerģētikas drošības stratēģiju

Konference par ES drošību un ārpolitiku

Eiropas Parlamenta (EP) balsojumā deputāti noraidījuši Eiropas Enerģētikas drošības stratēģiju, aģentūra BNS uzzināja EP.

Trešdien EP skatāmais dokuments paredzēja gāzesvadu tīklojumu savienošanu, diversificēt gāzes iepirkumu avotus, kā arī izpētīt iespējamību gāzes kolektīviem iepirkumiem ES mērogā. EP deputāta Krišjāņa Kariņa birojā aģentūru BNS informēja, ka stratēģiju parlamenta deputātu vairākums neatbalstīja EP kreisā flanga spēku (S&D; GUE – NGL; Greens – EFA) iestrādāto priekšlikumu dēļ.

Kariņš norāda, ka ES enerģētiskās drošības stratēģijas ziņojums ir atbilde Krievijas agresijai Ukrainā un dabasgāzes piegāžu pārrāvumiem 2006.un 2009. gadā. “Jau vairāk kā gadu Krievija veic aktīvu karadarbību Ukrainā un izmanto dabasgāzes piegādes kā šantāžas līdzekli. Krievija ir pierādījusi, ka tā nav mums uzticama partnervalsts,” pauž Kariņš (Vienotība/ETP).

Kariņš uzsver, ka atziņa – Krievija ir zaudējusi ES uzticību – ir ziņojuma pamatā. Tas būtu viens no pirmajiem Parlamenta apstiprinātajiem dokumentiem, kurā šī atziņa tiktu iestrādāta un pēc tā apstiprināšanas Eiropas Komisijai Parlamenta nostāja būtu jāņem vērā, izstrādājot turpmākos likumdošanas dokumentus.

Savukārt EP deputāte Inese Vaidare informēja, ka pret drošības stratēģiju balsojuši deputāti neatkarīgi no politisko bloku piederības, ņemot vērā savu valstu pārliecību. Tādējādi EP deputāti neesot ievērojuši kopējās bloka intereses, uzskata Vaidare.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka enerģētikas drošības stratēģija būs tikai rekomendējošs dokuments, trešdien, pirms balsojuma, pauda ziņotājs par stratēģiju EP, deputāts no Lietuvas Aļģirds Saudargs. Viņš uzsvēra, ka neuzliks nekādus pienākumus ES dalībvalstīm.

Saudargs atzina, ka vairāku valstu, kurās aktīvi darbojas Krievijas enerģētikas kompānijas, deputāti iebildīs pret šāda dokumenta pieņemšanu, kā arī norādīja, ka ES kopumā joprojām ir ļoti atkarīga no Krievijas energoresursiem un līdz tam, lai varētu runāt par ES energoneatkarību, “vēl ir tāls ceļš ejams”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+