×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

EP komisārs brīdina: ap 100 bērnu ir nākuši klāt lielajam nepilsoņu skaitam Latvijā (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Latvijā joprojām bērniem ir iespēja dzimt un uzaugt par nepilsoni, līdz ar to valstij vajadzētu iejaukties un nepieļaut šādas nepilsonības turpināšanu, šodien preses konferencē sacīja Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Runājot par bērniem bezvalstniekiem, Muižnieks ar gandarījumu atzina, ka Latvijā grozīti vairāki nepieciešamie likumi un pats process ir atvieglināts.

“Bet joprojām ir iespēja dzimt un uzaugt par nepilsoni. Pēdējo nepilnu divu gadu laikā ap 100 bērnu nepilsoņu ir nākuši klāt jau lielajam nepilsoņu skaitam Latvijā. Bērnam ir tiesības uz pilsonību no dzimšanas brīža, valstij jāievēro bērnu labākās intereses visos jautājumos,” sacīja Muižnieks, piebilstot, ka bērna interesēs nav būt par nepilsoni.

Muižnieks uzsvēra, ka tā ir valsts atbildība, lai vecāki nerīkojas pret bērnu interesēm. Viņa vērtējumā valstij vajadzētu iejaukties un nepieļauj nepilsonības turpināšanos. Muižnieks atklāja, ka divu līdz trīs mēnešu laikā tiks izstrādāts ziņojums ar rekomendācijām Latvijai.

Kā ziņots, Muižnieks ieradās Latvijā 5.septembrī un vizītes laikā aizvadīja vairākas tikšanās, tostarp ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu, Labklājības ministrijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāvjiem, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, kā arī ar Saeimas frakciju pārstāvjiem un tiesībsargu Juri Jansonu.

Muižnieks ir EP cilvēktiesību komisārs kopš 2012.gada. EP cilvēktiesību komisārs ir atbildīgs par cilvēktiesību izpratnes veicināšanu atbilstoši EP noteiktajiem standartiem.
Komisārs veic regulāras vizītes visās EP dalībvalstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Šķiet, ka Muižniekam aptrūcis runājamais, ja + 100 nepilsoņi tā uztrauc.
  Un kā ar paša sludināto demokrātiju un izvēles brīvību?

 2. Vēstures atbalsis ,”Latvijas ceļa” rupors…. laikam jau Biedram un KGB darbonim vajadzētu paklusēt ..

 3. Jautājums Nilam Muižniekam: Kāpēc viņš atgriezās Latvijā?Vai viņu interesē Latvija?Ilgu laiku sekojot viņa aktivitātēm man rodas iespaids, ka Latvija nav tā valsts, kur viņam vajadzētu piederēt. Nez kādēļ viņam rūp daudz kas tāds, kas nav latviskais.

 4. Valstij vajadzētu ignorēt pat bērnu vecākus?

 5. Humānists uz savu tautiešu rēķina! Atbildēt

  Cik eiro Nils Muižnieks ir pats ziedojis bēgļiem un bēgļu bērniem?

 6. Mums no boļševiku un vēlāk komunistu PSRS bija visādi komisāri ,kuri darbojās pret latviešu nācijas interesēm. Nu to pašu dziesmu dzied komisārs ar ES spalviņām izrotājies.Jo ES nacionālas valstis ir liels traucēklis vienotās politikas veidošanā Eiropas lielvalstu interesēs-šobrīd visvairāk Vācijas. Pilsonība okupantu ‘pēctečiem nav ‘JāDĀVINA,bet bērnu vecāki to izvēlas,ņemot vērā savu politisko pārliecību.

 7. Nevienam jau neko nedrīkst uzspiest ar varu. Tas jau arī tad ir cilvēktiesību pārkāpums.

 8. Kādi tik komisāri ir piedzīvoti,gan tādi ar zilām,,furaškām,, galvās ,kur smadzenēs iegūlās partijas bībele – īsais kurss , tādas pašas krāsas galifē biksēm kājās un naganu kabatā , tagad komisārs glaunā ancukā ar pliku bezsmadzeņu mankurta pauri.

 9. komisāra karikatūra…

 10. Un kā ar aparteīdu Latvijā, kad skolas dala latviešiem un krieviem? To neredz caur Kremļa brillēm?

 11. muižņieķels ir tas pats pelše vai voss ,tikai no grāvja otras malas.Starp latviešiem kas dzimuši auguši kominterna gaisotnē un tiem, kas uzsūkuši rietumos liberāldemokrātijas murgus nav nekādas starpības ja iet runa par Latvijas pastāvēšanu.

 12. Viņam bija māsa, pareizāk – gara radiniece, tāda Brants-Kehrise, kur tā ir palikusi?

 13. MUIŽNIEKU!!! Nav uzlabojies domāšanā un secinājumos pa šiem gadiem nemaz!!! Laikam jau cilvēks ir tāds izaudzis domādams, ka Latvija ir Amerika, kur cilvēku miljoniem!?? Nepilsoņi paši vainīgi pie savas nepilsonības! Nevar cilvēku piespiest darīt to, ko viņš NEVĒLAS!?? Valsts valoda ir jāzin! Tur nav divu domu!!! Pilsonību neviens negatavojas nevienam DĀVINĀT!!! 26 gados valodu VARĒJA APGŪT!!! Kas viņi tādi par kungiem, ka viss jāpasniedz uz paplātes un kas ir tie, kuri pilsonību ieguvuši??? Jāuztraucas par valsts valodas neesamību valsts skolās Muižniek!!!

  ibu ieguvuši???

 14. tizlajam Muižkungam Atbildēt

  Labāk uztraucies par to, kāpēc visas skolas Latvijā nav ar valsts valodu. Kāpēc tiek praktizēts aparteīds izglītības jomā.

Draugiem Facebook Twitter Google+