×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

EP komisārs Muižnieks: atslēgas moments bēgļiem Latvijā ir mājoklis (29)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Ne Latvijai, ne citām Eiropas valstīm nevajag gaidīt, lai sakārtotu bēgļu uzņemšanas sistēmu, intervijā aģentūrai BNS teica Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

“Secinājumi no šīs pirmās pieredzes ir jāizdara ātri, un ir jāuzlabo politika. Es domāju, ka tas neprasīs ļoti ilgu laiku, jo mēs zinām aptuveni tos iemeslus, kāpēc cilvēki brauc prom,” norādīja Muižnieks.

Viņš skaidroja, ka grieķi un itāļi patlaban ir izmisuši. “Viņiem ir ļoti lielas grūtības tikt galā ar to cilvēku skaitu, kas ir, apstākļi ir ļoti smagi [..]. Viņi nevar gaidīt, viņu pirmais jautājums – kad sāksies relokācija – “mēs netiekam galā”, “mums vajag palīdzību no mūsu kolēģiem”,” sacīja Muižnieks.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka Latvijā būtiski bēgļiem nodrošināt mājokli. “Ja tiks nodrošināts mājoklis cilvēkam, tad nepieciešamība lielai naudas summai sākumā nebūs tik akūta. Es uzskatu, ka mājokļa jautājums ir atslēgas moments, jo iztikt ar lētu pārtiku var vienmēr, bet dzīvokli atrast, ja nav naudas, nav iespējams,” skaidroja Muižnieks.

Tāpat viņš sacīja, ka nav pareizi salīdzināt bēgļu situāciju ar pensionāru stāvokli. “Mums nav daudz pensionāru bezpajumtnieku, viņiem ir mājoklis, viņiem ir tīkls ar draugiem, paziņām, radiem, viņi zina sistēmu un valodu, viņi var kaut kā izdzīvot. Protams, bieži vien ar milzīgām grūtībām un problēmām, kas nav apmierinoši, bet bēgļiem bieži vien nav nekā, viņiem nav ne valodas zināšanu, ne uzkrājumu, viņi nevienu nepazīst, viņi neorientējas sistēmā, un cerēt, ka viņi paši tiks galā bez kaut kāda atbalsta un palīdzības ir pilnīgi nereāli, un es domāju, ka Latvijai vajadzētu mainīt politiku šajā jomā,” pauda Muižnieks.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (NA) izteicies, ka uz laiku jāaptur patvēruma meklētāju uzņemšana, lai izvērtētu līdzšinējo darbu un bezmērķīgi netiktu tērēti līdzekļi latviešu valodas mācīšanai un pabalstiem.

Latvijas Televīzija jau ziņoja, ka no 23 bēgļiem, kurus Latvija uzņēma ES bēgļu pārvietošanas programmā un kuri ieguvuši patvēruma statusu, 21 cilvēks jau ir Vācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Ja komisāriem, deputātiem un valdes locekļiem algas būtu mazākas, varētu palielināt bēgļu pabalstus.

 2. Ja ES nosaka kvotas bēgļu uzņešanai ES tad loģiski būtu finansēt no ES budžeta un visā ES noteikt vienādu pabalstu bēgļiem

 3. Katru gadu aizbrauc 20.000 iedzīvotāju Atbildēt

  Mājokļus bēgļiem no Sīrijas! Latviešus uz Īriju!

 4. Vai nav viens no tiem, kurš saņem savu % no bēgļu organizēšanas ( t.i. mafijas )?

 5. Arī Latvijas bezpajumtnieki un nabagi arī ir cilvēki. Iztikas līdzekļi invalīdiem un veciem cilvēkiem ir nožēlojami un cilvēka cieņu pazemojoši. Arī par to vajadzētu rūpēties Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāram Nilam Muižniekam.

 6. No taada “frukta” neko labu nevar prasiit – Latvijas nodeveeju peectecis – shameejaa senchi aizlaidaas no Latvijas. kad sheit iebruka ljauns un slepkaviigs ienaidnieks. Taapat kaa tagadeejie “beegliishi” negribeeja ciiniities par savu zemi.

 7. “mājokļa jautājums ir atslēgas moments” – zelta vārdi! Tiklīdz VISI LV pavalstnieki būs tikuši pie sava mājokļa, atlikušos varēs sadalīt migrantiem, kā tas bij pieņemts padomijā …

  • Nils Raimonds Muižnieks (dzimis 1964. gada 31. janvārī) ir politologs. Sorosa fonda Latvijas filiāles programmu direktors[2] un LCESC vadītājs. Aināra Šlesera vadītās Latvijas Pirmās partijas biedrs[2][4], pārstāvēja šo partiju valdībā -no muiznieka nesmakas ,lai velkas atpakal uz savu Kaliforniju

 8. Komisārs Muižnieks Latvijā ir kā dzeguze svešā ligzdā- karjeru uztaisīja, bet vēl neapmierināts ar barotājiem ( vēlētājiem). Pasaules pilsonim vispirms vajadzēdu organizēt cīņu ar visiem darboņiem, kuri nopelna no ” bēgļu jautājuma”, ja vien tikai pats no šīs lietas neiegūst-troksnis liels, bet pretdarbība cilvēku pārvadātaju mafijai= nekāda!

 9. Komisārs Muižnieks…Hmm…a kur ādas jaka un nagans?

 10. Arī mūsu bēniem vajadzīgi mājokļi!

 11. Ar vai bez mājokļa, bet palikšanas viņiem te NAV, NAV UN NEKAD NEBŪS. Var jau kādu brīdi palīdzēt, bet tad – laimīgu mājup ceļu!

 12. no diviem miljoniem Latviesu tresá dala arí ká bégli klíst pa europu un ir spiesti meklét kur dzívot un ést léto pártiku un vél atlicinát Latvijas radiem ko atsútít .par to gan neviens ministrs nasatraucás

 13. Parunāsim vispirms,Muižniek,par atslēgas momentu bēgļiem no Latvijas-latviešiem!

 14. PAR KADU NAUDU VINI AIZBRAUCA? KUR DABUJA. TACU VISU NEBUS IZTEREJUSI KOLAS UN CIPSO BERNELIE,. KAUT KO IEKRAJUSI BUS. MUMS NEIZDODAS IEKRAT .

 15. Muižnieka nekompetence un aklā sekošana Sorosa / Kremļa vadlīnijām jau bija vispārzināma – ignorēt padomju režīma cilvēktiesību pārkāpumus vai arī Kremļa noziegumus Čečenijā, par kuriem ir ECT spriedumi.

  Tagad tam pievienojas arī žurnālista nekompetence, ļaut nesenajam Šlesera vietniekam (neapstrīdētam, nekomentētam, nepārbaudītam) mierīgi malt savu maļamo.

  • Viņš tieši tiek uzskatīts par kompetentu. Tikai viņa un viņa darba devēju intereses nesakrīt ar Latvijas iedzīvotāju interesēm. Tāpat kā ES barvežu intereses nesakrīt ar eiropiešu interesēm. Bet pirmajiem tas netraucē.

 16. „Mājoklis ir atslēgas moments.” Būs jāiesūta LVAK kā gada savārstījumu. Izklausās, ka Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāram augstajā amatā jau sāk aizmirsties latviešu valoda…

  • Piedošanu, savas latviešu valodas izjūtas dēļ nejauši sagrozīju komisāra vārdus. Nevis „mājoklis ir atslēgas moments,” bet „atslēgas moments ir mājoklis.” 😀

 17. Muižniekam jau nav problēmu,bet pašu tauta lai dzīvo nabadzībā,bēgļiem būs viss, dzīvoklis pa brīvu,lieli pabalsti…tik kas to visu apmaksā ja ne tā nabadzīgā tauta!

  • Es nebūtu tik drošs, pieņemot, ka viņš par savu tautu uzskata latviešus. Viņam jēdziens “tauta” nav pazīstams. Tipisks padomju internacionālists, kaut arī no Rietumiem nācis…it kā.

   • Tipisks nūģis- viņš, jau vēl esot Latvijā, nezināja godu- runāja visu ko par ” trim mēmajiem” . Interesanti, kāpēc tieši šādi tā saucamie latvieši( atceramies Pelši, utt.) nokļūst šādos amatos? Sulainiskums, neiznīdējamais gēns?

 18. Ak tiem iekarotājiem vēl arī mājokli dos? Ellē, ratā!!! Es (un ne tikai es), 20 gadus “stāvu” rindā lai tiktu ārā no denacionalizētās mājas! Brīvvalsts iesāka ar to, ka atņēma mums mitekļus, atcēla īres griestus, piespiedu kārtā tik dauzus gadus esam spiesti maksāt milzīgo, neadekvāti augsto īri. Kompensācijas atcēla naudas līdzekļu trūkuma dēļ. Dzīvokļu rinda uz priekšu nekustās vispār. Mana nākošā dzīves vieta drīzāk būs Sarkandaugavas kapi. Bet šitiem draņķiem vēl arī mitekli dos! Vārdu trūkst! Likvidēt to migroņu varzu vajag, nevis appuišot!

  • Vēlviens putninš kurš sagaida, Atbildēt

   Ka to visu mūžu valsts baros ar zelta karoti.. Tikai jāatver knābīti un tārpińš klāt. Reiz bija tāda dzīvīte bet tagad? Pat Putina paradīzē tādu vairs neatrast! Bet varbūt Vācijā, jo tā vēl visus savus parådus par otro karu nav nokārtojusi.

 19. kārtējais kangars,savas tautas nīdētājs ,lai padzīvo ar 100 eiro,kā lielākā daļa pensionāru,tad sāktu DOMĀT

 20. Atslegas moments = go home

 21. par šo sorozītu-komisāru Atbildēt

  ak tad mums “nav pareizi salīdzināt bēgļu situāciju ar pensionāru stāvokli”!? … Nelietis, un tikai!

  • Loģiski ka pensionāram ir radi un draugi, jo viņš atrodas savā zemē. Tai pat laikā viņš nemaz nespēj iedomāties to cik daudz Latvijā ir vientuļu pensionāru.

Draugiem Facebook Twitter Google+