×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

EP komiteja atbalsta valsts atbalsta sniegšanu zemniekiem

Traktors2

Vakar, 30.septembrī, Eiropas Parlamenta (EP) Lauksaimniecības komitejā tika atbalstīta Kopējās lauksaimniecības politikas reformas pārejas regula, kura noteiks atbalsta sniegšanu zemniekiem 2014.gadā, informēja EP deputātes Sandras Kalnietes (V) parlamentārais asistents Mārtiņš Spravņiks.

 

Komitejas vairākums atbalstīja Kalnietes iesniegto labojumu, kurš paredz, ka Latvija no nacionālā budžeta nākamgad varēs maksāt papildu valsts tiešos maksājumus. Tāpat tika atbalstīts Latvijas deputātes grozījums, kurš atceļ noteikumu, ka tiešmaksājumus varēs saņemt tikai par tām lauksaimniecības zemēm, kuras bija labā lauksaimniecības un vides stāvoklī 2003.gadā.

“Ir prieks, ka Lauksaimniecības komitejas vairākums apstiprināja manus grozījumus, jo mūsu zemniekiem papildu valsts tiešais atbalsts ir ļoti svarīgs. Kārtējo reizi Parlaments ir pierādījis, ka daudz labāk par Komisiju izprot Latvijas zemnieku prasības. Tas ir jāņem vērā arī nākotnē un pastiprināti jāstrādā ar ietekmīgiem EP deputātiem Latvijai svarīgos jautājumos, kuros Parlamentam ir līdz lemšanas tiesības. Man ir gandarījums par labo sadarbību, kas mūsu birojam izveidojusies ar Zemkopības ministriju un lauksaimnieku organizācijām,” pauž Kalniete.

Ministru kabinets ir ieplānojis budžetā līdzekļus papildu valsts tiešajam atbalstam zemniekiem 2014.gadā, bet Komisijas izstrādātā KLP pārejas regula šādu iespēju neparedzēja.

Galīgais lēmums par pārejas regulu tiks pieņemts trialoga procedūrā, bet šobrīd tiek prognozēts, ka trialogs neievilksies un tiks noslēgts tuvāko nedēļu laikā, lai jau oktobra beigās vai novembrī pārejas regula tiktu apstiprināta EP plenārsēdē Strasbūrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+