×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

EP komitejas vadītāja: Nepilsoņu vēlēšanu tiesības ir Baltijas valstu iekšējā lieta (3)

Foto - Patrīcija Eglīte/LETAFoto - Patrīcija Eglīte/LETA

Ilustratīvs foto.

Tas, vai nepilsoņiem jāpiešķir balsstiesības, ir Latvijas un Igaunijas iekšējā lieta, kurā Eiropas Parlaments (EP) iejaukties nedrīkst, tā raidījumam “LNT Ziņas” norāda EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja Sesīlija Vikstrēma.

EP Lūgumrakstu komiteja otrdien slēdza no Latvijas ievēlēto EP deputātu Tatjanas Ždanokas (LKS) un Andreja Mamikina, kā arī Igaunijas EP deputāta Jana Toma virzīto petīciju, kurā uzsvērta nepieciešamība piešķirt vēlēšanu tiesības arī Baltijas valstu nepilsoņiem. “Eiropas Savienības (ES) likums neaizliedz dalībvalstij piešķirt balsstiesības tiem, kuri nav pilsoņi. Tomēr tā ir valsts nacionālā kompetence, un Lūgumrakstu komiteja nedrīkst iejaukties. Līdz ar to komiteja ir nobalsojusi par petīcijas slēgšanu,” skaidro Vikstrēma. Slēgt petīciju izdevies ar minimālu pārsvaru – 14 balsīm pret 12.

EP deputāts Artis Pabriks („Vienotība”) uzskata, ka iniciatīva bija pretvalstiska. Esot veikts liels aizkulišu darbs, lai mudinātu citu valstu kolēģus ierasties uz komiteju un balsot pret Ždanokas un Mamikina virzīto lūgumrakstu. “Panākt kaut vai to, lai mūsu kolēģi atnāk tieši uz šo komiteju, tieši šajā laikā, lai palīdzētu Latvijai un Igaunijai, tas pats par sevi ir diezgan nopietns darbs, jo cilvēki ir aizņemti un ir svarīgākas lietas, ko darīt nekā klausīties Mamikinu vai Mitrofanovu,” saka Pabriks.

Miroslavs Mitrofanovs, kurš tagad EP darbojas Ždanokas vietā, par balsojumu pauž sarūgtinājumu, bet sola nepadoties. “Būs vēl lūgumraksti, būs sūdzības, protesti. Tas nav punkts, tas ir tikai komats,” brīdina Mitrofanovs. Tikmēr, pēc Mamikina domām, taktiska uzvara ir jau tā, ka EP aktualizēts jautājums par Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem. Petīcijas noraidīšanu viņš skaidro ar to, ka ārvalstu kolēģi neesot iedziļinājušies jautājumā. “Mums ir jāstrādā cilvēku vidū, kuri, pirmkārt, nesaprot šo problemātiku, un, otrkārt, pakļaujas Pabrika un citu propagandai,” uzskata Mamikins.

Ja EP komiteja būtu atbalstījusi petīciju, EP jebkurā gadījumā nevarētu likt Latvijai piešķirt vēlēšanu tiesības nepilsoņiem, taču teorētiski varētu nobalsot par rekomendējošu rezolūciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Mums ir jāstrādā cilvēku vidū, kuri, pirmkārt, nesaprot šo problemātiku”,
    Protams, ka tiem, kuri nav piedzīvojuši padomju okupāciju vai masveida rusifikāciju, ir grūti saprast, ka Latvijā darbojas šo procesu mantinieki, kuri ir vairāk vai mazāk naidīgi valstij, kurā dzīvo, un nevis brauc atpakaļ uz valsti, kura tiem ir tuvāka daudzos aspektos, bet turpina mēģinājumus ieviest Krievijas kārtību Latvijā.
    Jāsaka gan, ka situācija attiecībā pret Krieviju Eiropā ir mainījusies. Tāpēc tai “strādāšanai” īpašu rezultātu var arī nebūt. Starp citu, Mamikina izvēlētā leksika norāda uz to, kādi laiki un kāda propaganda viņu iedvesmo

  2. Jau fakts, ka Ždanoka un Mamikins tika ievēlēti EP ir signāls tam, ka ar pilsonības dalīšanu spēlēties nedrīkstam.

  3. Es gribu teikt, ka latviesiem lielakai dalai ir skaidrs, kapec notiek tada liela cina, lai pieckirtu pilsonibas nulles variantu. Si krievu savieniba cinas ne jau par dzivojoso krievu interesem, bet ta ir politiska cina sis organizacijas kura ir saistita ar Krievijas politiskajam organizacijam, caur velesanam panak ieverojamu parsvaru Latvija, lai ar demokratiskajam metodem Latviju sakuma pietuvinat Krivijas ietekmei, lai pec tam to pilnigi okupet. Matematika ir loti vienkarsa. Tas nav pielaujams un atbalstams, ne pie kadiem priekslimumiem un nosacijumiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+