Mobilā versija
Brīdinājums +18.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
11. maijs, 2016
Drukāt

EP: Lai glābtu Šengenas zonu, jānostiprina ES ārējās robežas

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Pasu pārbaudes atjaunošana uz Šengenas valstu robežām apdraud vienu no galvenajiem un praktiskākajiem Eiropas projekta ieguvumiem, trešdien debatēs ar Eiropas Komisiju un Padomi uzsvēra lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) deputātu.

Deputāti vienojās, ka, lai atjaunotu normālu Šengenas zonas darbību, ir pienācīgi jānostiprina Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Daudzi runātāji brīdināja par iekšējās robežkontroles negatīvo ietekmi uz transporta un tūrisma nozarēm. Citi apšaubīja pašreizējo pārbaužu proporcionalitāti un nepieciešamību, un pieprasīja tās pēc iespējas drīzāk atcelt.

ES iekšlietu komisārs Dimitris Avramopulos uzsvēra, ka robežkontrole ir “ārkārtēja un īslaicīga”, un apliecināja EP deputātiem, ka mērķis ir to atcelt, vēlākais, līdz šī gada beigām.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+