Pasaulē
Eiropa

EP nosoda Krimas tatāru vajāšanu un aicina atcelt trīs aktīvistus notiesājošos spriedumus 0

Foto EPA/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā nosoda Krimas tatāru vajāšanu un aicina atcelt trīs Krimas tatāru aktīvistus notiesājošos spriedumus, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Deputāti nosoda tiesas spriedumus lietās pret Krimas tatāru aktīvistiem, tatāru pārstāvniecības institūcijas Medžlisa priekšsēdētaja vietniekiem Ilmi Umerovu un Ahtemu Čigjozu, kā arī pret žurnālistu Mikolu Semenu. Spriedumi uzskatāmi par nopietnu cilvēktiesību pārkāpumu un būtu atceļami, uzskata deputāti.

Viņi norādīja, ka Umerovs un Čigjozs būtu nekavējoties atbrīvojami, tāpat nekavējoties būtu atceļamas visas Semenam izvirzītās apsūdzības.

“Represiju un tiesību aktu par ekstrēmismu, terorismu un separātismu piemērošanas rezultātā ir notikusi nopietna cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanās Krimas pussalā, plaši tiek pārkāpta vārda un biedrošanās brīvība; (..) notiek sistemātiska Krievijas pilsonības piespiedu uzspiešana, un cilvēka pamattiesības un brīvības Krimā nav garantētas,” uzskata EP deputāti.

“Krievijas veiktā Krimas aneksija ir nelikumīga un pārkāpj starptautiskās tiesības un Eiropas nolīgumus, ko parakstījusi gan Krievija, gan Ukraina,” uzsvēra eiroparlamentārieši.

Kā ziņots, kopš Krievija 2014.gadā okupēja un anektēja Krimu, Krievijas varas iestādes īsteno represijas pret Krimas tatāriem, tostarp ir aizliegta Krimas tatāru pārstāvniecības institūcijas Medžlisa darbība. Krimas tatāru līderiem – Mustafam Džemiļevam un Medžlisa priekšsēdētājam Refatam Čubarovam – ir aizliegts iebraukt Krievijā, tāpēc viņi nevar ierasties Krimā.

Apvienoto Nāciju Organizācija, Eiropas Savienība un ASV ir nosodījušas Krimas tatāru tiesību pārkāpumus kopš Krievijas veiktās Krimas aneksijas.

Krimas tatāri ir apmēram 12% no pussalas iedzīvotājiem.

LA.lv
LA
LA.lv
Pasaulē
VIDEO. “Neesmu latviski runājusi kopš 18 gadu vecuma!” Londonā centīgi mācās latviešu valodu
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Navaļnijam tomēr atļauts izbraukt no Krievijas
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Jeruzalemē izsolē par 34 952 eiro pārdod fiziķa Einšteina rakstītu vēstuli
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Bordāns runājis ar Vējoni. Kad gaidāms nākamais solis?
31 minūtes
LE
LETA
Veselam
Čakša: Rezidentu darba legalizēšana NMPD ir ļoti svarīga
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Irina Maligina savas “Olainfarm” akcijas nodod Igaunijā jaundibinātam uzņēmumam
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Simto jubileju svin dienu pirms valsts svētkiem. Ko Velta novēl Latvijai un valdībai
2 stundas