×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. oktobris, 2017
Drukāt

EP prezidents: Katalonijas referendums bija pretlikumīgs, jārīko jaunas vēlēšanas (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Antonio Tajāni, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs

Spānijas lēmums Katalonijā rīkot jaunas vēlēšanas ir pareiza lieta, sestdien paziņojis Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Antonio Tajāni.

“Neviens Kataloniju nekad neatzīs kā neatkarīgu valsti. Referendums bija pretlikumīgs (..) Ir
jāatjauno likumība,” uzsvēra Tajāni, kurš sestdien apmeklēja Vatikānu.

Vēlēšanas ļaus katalāņiem “izlemt, kādu valdību viņi vēlas. Visam ir jānotiek atbilstoši Spānijas konstitūcijai”, norādīja EP prezidents.

Eiropas Savienība (ES) cer, ka dialogs palīdzēs atrisināt “sarežģīto situāciju”, piebilda Tajāni. “Tas nenozīmē, ka Eiropas Savienība var darboties kā starpnieks, jo tas ir Spānijas iekšējais jautājums,” viņš uzsvēra.

Kā ziņots, Katalonijas reģionālais parlaments piektdien, 27.oktobrī, nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Īsi pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā.

Katalonijas valdība 1.oktobrī rīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu un Spānijas varas iestādes centās nepieļaut tā norisi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. visupirms: pretlikumīga bija viņējo omoniešu izrēķināšanās ar pašu tautu, kura nekādus grautiņus nerīkoja, bet izmantoja savas cilvēktiesības darīt zināmu savu attieksmi pret savu valdību(kā izrādījās – fašistisku)…

 2. Bet kā ar demokrātiju??? Kā tautas nobalsošana, referendums var būt nelikumīgs??? Vai valstu valdībām nav jāpakļautas tautas vairākuma prasībām. Kā LV var ievēlēt likumīgu Saeimu ar dalību vēlēšanās 42 % no balss tiesīgiem?

 3. katalonijas atdališanās nav prāta darbs ne politiski ne ekonomiski, bet koa darit ar to ka cilvēkiem nepatīk centrālās varas diktāts un viņu vēlmju izgnorešana? katalonijas gadijumā spānijai bija jau pirms gada ja ne ātrāk jāsēžas pie sarunu galda un jārod kompromis vai politisks, vai ekonomisks, bet bija jārunā. tā vietā spānija izvelejās spēka ceļu savas gribas uzspiešanai kas nu noteikti neliecina neko labu par viņu saprātu. brisele protams izliksies beigta jo tai nevajag 101 suverenu sīkvalsti, tās mērķis ir vispār visa vara tikai briselē, atiecigi spānijai uzdots savaldit dumpiniekus, un brisele par cilvektiesibām skatisies citā virzienā

 4. demokrātiskā sabiedribā protams ka vēlme pēc pašnoteikšanās, un vel nobalsošana par to ir noziegums. spānija veic paraugstundu ar apcietināšanu, gan jau ka ari notiesāšanu, un visticamak ka ari ar armijas ievešanu. lai dzīvo demokrātija viduslaiku izpratnē.

 5. Protams ka nav reāli vadīties pēc referenduma, par kuru bij skaidrs pirms balsojuma, ka tam nebūs likuma spēka.
  E.S. jādemontē. Bet Eiropa sadalīta uz simtiem pašvaldību nozīmē trakomāju.

 6. un ja ieveles vel radikālākus? ko tad? viltos velešanu rezultātus, vai vēles kamer ieveles ko atļauj?

 7. Hā hā hā hā! :) Atbildēt

  Kauns par šiem “augstajiem vadītājiem.” Viņi izskatās pēc muļķiem, kurus nes amata krēsls, kuri ir pārdevuši sevi par materiāliem labumiem. Šeit ir jāpiekrīt krievijai, kura vienmēr šādā sarunā velk laukā Kosovas kārti. Un pareizi dara! Kā var aizmirst par 2010. gada Hāgas Starptautiskās tiesas atbildi uz ANO Ģenerālās Asamblejas pieprasījumu (2008) [asv balsoja pret šādu pieprasījumu], apstiprinot, ka Kosova nebija pārsniegusi savas pilnvaras. Katalonija ir spoguļattēls Kosovai. Šajā idiotu cīņā (kriev-amerikāņu impērijas) ir tikai iegribas, labā griba ir pārdota vai arī aizmesta projām. Vai Eiropa starp šiem diviem idiotiem būs spējīga uzplaukt? Vai Eiropa ir aizmirsusi par bezdibeni, kurš sadala filosofiju Kontinentālajā un Analītiskajā pasaules redzējumā? Cik ilgi vēl mēs iesim impēriju pavadā?

  • Varbūt parādīsi kartē,kur atrodas “Srebreņica” Katalonijā?Cik tūkstoši kataloniešu ir krituši no spāņu militāristu un viņu atbalstītāju rokām? Cik kataloniešu ir devušies bēgļu gaitās?

   • :) slieka padeva balsi. Atbildēt

    un kas raksturigi tad kā jau naciste- latviju latviešiem, tā spāniju spāniešiem. vislabprātāk viņa kataloņus vienkārši izšautu lai nemaitā rasi

Draugiem Facebook Twitter Google+