×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

EP prezidents kritizē SVF pretrunīgos ziņojumus

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs kritizēja Starptautisko valūtas fondu (SVF), kas Portugālē pieprasījis papildu taupību, vienlaikus atzīstot, ka pārmērīga budžeta bardzība var negatīvi ietekmēt tik ļoti nepieciešamo ekonomikas izaugsmi.

 

Šulcs norādīja uz šajā nedēļā publiskoto SVF ziņojumu, kurā tas ierosinājis Portugāles valdībai samazināt valsts sektorā strādājošo skaitu un samazināt to atalgojumu un pensijas, lai valsts spētu ietaupīt četrus miljardus eiro. “Es esmu ņēmis vērā SVF ziņojumu, taču es arī esmu ņēmis vērā šī paša SVF novērojumus decembrī,” sacīja Šulcs pēc tikšanās ar Portugāles opozīcijas līderi Hosē Seguro. “Pirms dažām dienām viņi norādīja, ka šie pasākumi nav pareizi, un tagad viņi ierosinājuši šos pašus pasākumus, kurus viņi uzskatījuši par nepareiziem.”

Viņš acīmredzot atsaucas uz SVF galvenā ekonomista Olivjē Blanšāra komentāriem, kurus 6. decembrī pārraidījusi ASV sabiedriskā radiostacija NPR. Blanšārs NPR paziņoja, ka taupības pasākumi, ko bieži vien dēvē par fiskālo konsolidāciju un kas galvenokārt īstenoti Eiropā, būtiski ietekmējuši izaugsmi, ņemot vērā valsts izdevumu samazinājumus un augstākus nodokļus. Šulcs Lisabonā sacīja: “Es ierosinu SVF vispirms iekšēji vienoties par to, kas, pēc viņu domām, ir pareizi, lai valstis spētu atrisināt savas parādsaistību problēmas.”

2011. gadā finanšu grūtībās nonākušajai Portugālei tika piešķirts 78 miljardus eiro  liels aizdevums, taču apmaiņā pret šo palīdzību Portugālei jāievieš plašas ekonomikas reformas un jāsamazina izdevumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+