Latvijā
Politika

EP vēlēšanām iesniegts piektais kandidātu saraksts0


13. Saeimas vēlēšanu norise 80. vēlēšanu iecirknī Rīgas Franču licejā, 06.10.2018.
13. Saeimas vēlēšanu norise 80. vēlēšanu iecirknī Rīgas Franču licejā, 06.10.2018.
Foto: LETA/Zane Bitere

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) piektdien Eiropas Parlamenta vēlēšanām tika iesniegts piektais deputātu kandidātu saraksts, kuru iesniedza “Centra partija”. Kandidātu sarakstā pieteikti 15 kandidāti.

Līdz ar to pašlaik Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti pieci kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikts 71 kandidāts.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām turpināsies arī nākamajā nedēļā. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena būs 21. marts, informē Centrālā vēlēšanu komisija.

Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē.

No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Saistītie raksti

Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Pirmdien, 18. martā, kandidātu sarakstu iesniegšanu pieteikušas trīs partijas un partiju apvienības.

LA.lv