Pasaulē
Eiropa

EP vēlēšanās Itālijā uzvarējusi Salvīni partija Līga0


Mateo Salvīni
Mateo Salvīni
FOTO: Insidefoto/LETA/Scanpix

Itālijas vicepremjera iekšlietu ministra Mateo Salvīni vadītā labējā partija Līga savā valstī uzvarējusi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, liecina valsts telekanāla RAI veiktas aplēses pēc nobalsojušo vēlētāju aptaujām un pirmajiem provizoriskajiem rezultātiem.

Līgas iegūtie 30% balsu EP vēlēšanās ir šis partijas visu laiku labākais rezultāts un gandrīz divkārt pārsniedz 17,4% balsu, ko šī partija saņēma Itālijas parlamenta vēlēšanās pērn.

Iepriekšējās EP vēlēšanās 2014.gadā Līga bija ieguvusi tikai 6,2% balsu.

Salvīni reaģēja uz nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultātiem ar tvītu “Paldies, Itālija” un fotogrāfiju, kur viņš smaidot tur plakātu, kas apsveic Līgas kā “pirmās partijas Itālijā” jauno statusu.

Līgas panākumi bija prognozēti arī sabiedriskās domas aptaujās, un ir gaidāms, ka tie vairos Salvīni reputāciju kā vienam no līderiem labējo eiroskeptiķu blokā, kurš mēģina mainīt ES status quo uz pretējo.

Tie arī rada jautājumus par pašreizējās Itālijas valdības tālāku pastāvēšanu, jo Līgas un antiestablišmenta partijas Piecu zvaigžņu kustība (M5S) neveiklajā koalīcijā ir pieaudzis saspīlējums šo partiju atšķirīgo panākumu EP vēlēšanās dēļ.

Saistītie raksti

M5S, kas pērn bija uzvarējusi Itālijas parlamenta vēlēšanās, saskaņā ar RAI aplēsēm EP vēlēšanās noslīdējusi uz trešo vietu ar 20,7% balsu. Otrajā vietā ir kreisi centriskā opozīcijas partija – Demokrātiskā partija (PD) – ar 21,8% balsu, kas tai ir negaidīti labs rezultāts.

4% barjeru EP deputātu mandātu iegūšanai ir pārvarējušas vēl divas partijas – ekspremjera Silvio Berluskoni konservatīvā partija “Forza Italia” (“Uz priekšu, Itālija”) ar 9,8% balsu un galēji labējā partija “Fratelli d’Italia” (“Itālijas brāļi”) ar 6% balsu.

LA.lv