Laukos
Bizness

“Epilease 250 mg kapsulas” suņiem turpmāk varēs nopirkt tikai ar recepti0

Foto no Pixabay.com

Veterināro produktu “Epilease 250 mg kapsulas suņiem”, kas līdz šim bija brīvi pieejams tirdzniecības vietās, turpmāk varēs iegādāties ar veterinārārsta izrakstītu recepti, informē Pārtika un veterinārajā dienestā (PVD).

Kapsulas paredzētas epilepsijas ārstēšanai suņiem un tās ir jāreģistrē Latvijas veterināro zāļu reģistrā.

Iepazīstoties ar produkta dokumentāciju, secināts, ka “Epilease 250 mg kapsulas” aktīvā viela ir kālija bromīds, kas, atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas veterināro zāļu aktīvo vielu klasifikācijas sistēmai, pieder psiholeptisko līdzekļu farmakoterapeitiskajai grupai.

Lietojot šo produktu suņiem ar nieru mazspēju, jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, jo šiem dzīvniekiem var attīstīties bromīda toksicitāte (miegainība, vemšana, pankreatīts). Kālija bromīda lietošanas laikā uzmanīgi jāizbaro barība ar augstu sāls koncentrāciju, jo sāls samazina bromīda reabsorbciju nierēs, tādējādi samazinot arī bromīda koncentrāciju asins serumā un izraisot krampju lēkmes.

Produkti ar tādu pašu vai līdzīgu sastāvu un lietošanas veidu vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir reģistrēti kā recepšu veterinārās zāles. Piemēram, Īrijā un Čehijā reģistrētas veterinārās zāles “Libromide 325 mg tabletes suņiem”, savukārt Lielbritānijā “Epilease 250 mg kapsulas suņiem” reģistrētas kā recepšu veterinārās zāles ar reģistrācijas Nr. 18182/4002.

PVD ir atzinis, ka produkts “Epilease 250 mg kapsulas suņiem” ir jāreģistrē kā veterinārās zāles, jāiekļauj veterināro zāļu reģistrā, un to iegāde atļauta tikai ar veterinārārsta izrakstītu recepti. Atzinums attiecas arī uz citiem līdzīgiem produktiem, kas satur tādas pašas aktīvās vielas (kālija bromīdu) un paredzētas epilepsijas ārstēšanai dzīvniekiem.

PVD arī aicina produkta “Epilease 250 mg kapsulas suņiem” izplatītājus apzināties, ka viņi iesaistās veterināro zāļu un veterinārfarmaceitisko produktu apritē un viņu darbībām jāatbilst attiecīgām normatīvo aktu prasībām.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.2 pantu par komercdarbību bez reģistrēšanas uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no 280 līdz 700 euro, konfiscējot administratīvā pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus, vai bez konfiskācijas un, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Savukārt atbilstoši kodeksa 108.3 panta ceturtajai daļai par veterināro zāļu un dzīvnieku kopšanas ķīmisko līdzekļu aprites prasību pārkāpšanu – uzliek naudas sodu fiziskām personām no 15 līdz 350 euro, bet juridiskām personām – no 70 līdz 700 euro konfiscējot veterinārās zāles vai dzīvnieku kopšanas ķīmiskos līdzekļus vai bez to konfiskācijas.

LA.lv