Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
11. aprīlis, 2014
Drukāt

“Erasmus+” Latvijā – 25 miljoni eiro

erasmus_102-664x794

No 2014. līdz 2020. gadam jauniešu iniciatīvu projektiem Latvijā pro­grammas “Erasmus+” ietvaros paredzēti aptuveni 25 miljoni eiro.

Programma ir sadalīta trīs apakšprogrammās: KA1, kuras mērķis ir mobilitātes projekti, tostarp jauniešu apmaiņas projekti, brīvprātīgo darbs un tamlīdzīgi; KA2 – stratēģiskās partnerības projekti, kuru prioritāte ir starptautiskās iniciatīvas un pārrobežu sadarbības inovāciju veicināšanai un labās prakses apmaiņai; KA3 – atbalsts politikas reformām, kuru mērķis ir tuvināt jauniešu politikas veidotājus ar pašiem jauniešiem.

Šajā plānošanas periodā viens no būtiskākajiem jaunumiem ir KA2 apakšprogramma, kuras mērķis ir veicināt jauniešu sadarbību starptautiskā līmenī. Tas nozīmē, lai izstrādātu projektu un pieteiktos finansējumam, Latvijas organizācijai vispirms ir jāatrod sadarbības partneris ārzemēs. Kā skaidroja JSPA pārstāvji, partneri var būt gan no ES valstīm, gan arī no citām programmas valstīm, kas nav ES, kā, piemēram, Islande, Turcija vai kāda cita, bet tādā gadījumā projekta autoriem ir īpaši pamatoti jāpierāda projekta būtiskā pievienotā vērtība.

Sākot ar šo gadu, “Erasmus+” projektus var iesniegt gan latviešu, gan angļu valodā. Iepriekš to varēja izdarīt tikai latviski. Projektus var iesniegt tikai elektroniski, un pieteikuma veidlapas atrodamas vietnē “jaunatne.gov.lv”. Tur arī pieejama detalizēta informācija par prasībām, kas jāievēro, gatavojot projektus.

Tuvākais projektu iesniegšanas termiņš ir 30. aprīlis, bet nākamais – 1. oktobris. Projekti iesniedzami līdz attiecīgā datuma plkst. 12 pēc Briseles laika.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+