Praktiski
Mājas mīluļi

Ērces nesnauž. Ieteikumi, kā pasargāt savu mīluli no nešpetnajām kodējām0

Foto-Shutterstock

Līdz ar pavasara atnākšanu priecājamies par pirmajiem saules stariem, bet arī aizdomājamies, kā aizsargāt savu mīluli no ērcēm.

Skaidrības labad saimnieki var atviegloti uzelpot, jo mājdzīvnieki neslimo ar ērču encefalītu. Vispirms jāņem vērā, ka to aktivitātes cikls ir garš – no agra pavasara (aprīļa) līdz pat pirmajām salnām rudenī.

Dzīvniekiem (biežāk suņiem) ir bīstama Laima slimība, ko var atpazīt pēc locītavu pietūkuma, dažām šķirnēm tā rada nieru nespēju. Ja slimība laikus konstatēta, tā labi padodas ārstēšanai. Turklāt suņiem tagad ir pieejami medikamenti, kas aizsargā gan pret ērcēm, gan Laima slimību: košļājamās tabletes “NexGard” un “Bravecto”, kā arī pilieni skaustā “Vectra3D”.

Kā atvairīt ērču uzbrukumus?
* Pret ērcēm bieži izvēlas pilienus, kuru iedarbība ilgst no dažām nedēļām līdz pat vairākiem mēnešiem, un iegādājas, ņemot vērā dzīvnieka svaru un vecumu. Jāatceras, ka to ārstnieciskajai vielai noteikti jāsaskaras ar ādu dzīvniekam nepieejamā vietā (t.i., skaustā), kuru viņš nevar nolaizīt un aizsniegt ar ķepu. Turklāt ar medikamentu apstrādāto vietu trīs dienas nedrīkst mazgāt, ne arī tai ļaut samirkt lietū.
* Otrs variants ir speciāli apstrādātā kakla siksna, un tās darbības ilgums ir vairāku mēnešu garš. Taču dažiem dzīvniekiem no tām mēdz būt alerģiskas reakcijas. Tāpēc siksnu iesaka uzlikt, tikai ejot pastaigās. Siksniņa darbojas arī kā papildu aizsarglīdzeklis (līdz ar pilieniem skaustā) mājdzīvniekiem (gan kaķiem, gan suņiem), kuri daudz laika pavada ārā.

Ieteikumi
*Papildu izmantojamiem medikamentiem ērču aktivitātes sezonā pēc pastaigām mīluļa kažoku vajag izķemmēt. Tā arī var atbrīvoties no ērcēm, jo to darbības cikls ilgst no vairākām stundām līdz dažām dienām.
*Ērci noņem ar speciālu pinceti. Nekādā gadījumā to nerauj ārā ar rokām!
*Papildu drošībai iesaka lietot arī specializētos šampūnus, kas pārsvarā ir homeopātiski līdzekļi.

UZMANĪBU!
Ērces, ko pārnēsā dzīvnieki, ir ļoti bīstamas arī cilvēkam. Vienīgi, ja tā jau paspējusi piesūkties un nokritusi, ērce nevar vairāk kaitēt cilvēka organismam.

LA.lv