×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2013
Drukāt

Ērces šogad mostas lēnāk, bet ir izsalkušākas

Foto-LetaFoto-Leta

Ērču aktivitāte parasti sākas martā un turpinās līdz oktobrim. Labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos šis periods var būt garāks. Taču šogad, šķiet, tas pat sāksies nedaudz vēlāk.

 

Ērces atdzīvojas, tiklīdz gaisa temperatūra sasniedz vismaz piecus grādus virs nulles. Jo siltāks, jo masveidīgāka kļūst aktivitāte. Tomēr atsevišķas ērces var pamosties arī nedaudz zemākā temperatūrā un vietās, kur sniegs jau ir nokusis.

Jo garāka ziema, jo agresīvākas mēdz būt ērces – ilgstoša barības trūkuma dēļ tās ir izsalkušas, un līdz ar siltāka laika iestāšanos meklē barību, kas ziemas periodā nebija pieejama. Īpaša agresivitāte parasti ir novērojama pavasarī pēc ziemas guļas un rudenī, kad insekti gatavojas ziemai, tādēļ vēlas uzņemt barību.

Ērces kodiens var izraisīt nopietnas sekas veselībai, tāpēc ieteicams vakcinēties pret encefalītu.

Gada sākums ir piemēro­tā­kais laiks, lai sagatavotos aktīvās atpūtas sezonai un saņemtu gan pirmās divas potes pret ērču ence­falītu, gan, sekojot līdzi savam vakcinācijas kalendāram, nepalaistu garām revakcinācijas termiņus. Taču ieilgušās ziemas dēļ ātrās imunizācijas shēmai vēl ir laiks arī aprīlī. Vakcīnas cena gan nav zema – piemēram, Latvijas Infektoloģijas centrā tā maksā 19 latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+