×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Erdoans: katram Eiropas turkam jāgādā sev pieci bērni (3)

LETALETA

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans

Katram Eiropas valstīs mītošam turkam būtu sev jāsarūpē pieci, nevis tikai trīs bērni, piektdien paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans, apliecinot, ka vairāku miljonu turku lielā diaspora ir “Eiropas nākotne”.

“Runājot no šejienes, es saku maniem pilsoņiem, es saku maniem brāļiem un māsām Eiropā – izglītojiet savus bērnus labākās skolās, gādājiet, ka jūsu ģimenes dzīvo labākos rajonos, brauc labākās automašīnās, dzīvo labākās mājās,” sacīja prezidents. “Gādājiet par pieciem bērniem, nevis trim. Jūs esat Eiropas nākotne.”

“Tā ir labākā atbilde rupjībai, kas jums tiek izrādīta, naidīgumam, netaisnībai,” televīzijas pārraidītajā uzrunā sacīja Erdoans.

Eiropas valstīs dzīvo 2,5 miljoni Turcijas pilsoņu, kas var balsot Turcijas vēlēšanās un referendumos. Miljoniem citu Eiropas Savienības (ES) valstīs ir turku izcelsme.

Erdoans, kurš pats ir četru bērnu tēvs, iepriekš mudināja sievietes Turcijā laist pasaulē vismaz trīs bērnus, lai sekmētu iedzīvotāju skaita palielināšanos.

Attiecības starp Turciju un ES ir pasliktinājušās pēc tam, kad ES dalībvalstis Nīderlande un Vācija bloķēja Turcijas ministru piedalīšanos mītiņos, kuros viņi plānoja aģitēt šajās valstīs dzīvojošos Turcijas pilsoņus 16.aprīlī gaidāmā referendumā balsot par Erdoana pilnvaru paplašināšanu.

Erdoans šādu Vācijas rīcību pielīdzināja “nacistu praksei”, kā arī nosauca nīderlandiešus par “fašistiem, nacistu pēctečiem, kas neko nesaprot no politikas vai starptautiskās diplomātijas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kam vel nav skaidris muslinu dzives kredo/??? Ak jaa…lai tiem pieciem pareizticigiem berniem butu kur speleties un neviens berniem nepotetu nepareizus priekstatus vajadzes dezinficet apkartni no neticigajiem…tas ir no eiropiesiem…………..

  2. Nu pec tadiem vardiem varam atbildet tikai vienu-lasaties atpakal uz savu turciju!

  3. K. Ulmanis aicināja ģimenei audzināt 3 bērnus – viens – tēvam,viens- mātei ,viens valstij,žēl ka vēlāk daudzi tika nogalināti karos,izsūtījumos un devušies bēgļu gaitās..Tagad tautu valstsvīri neaudzina, jo valstsvīru nav.Kas pie varas tas priekš sevis kampj ko var pakamt.K.Ulmanis teica ,ka tautas druva ir jākopj,tikai nezāles aug vienas pašas. Erdogāns malacis , ar Alaha palīdzību strādīgie turki drīz Eiropā būs noteicēji,ne velti ir teiciens : raujas kā turks.

Draugiem Facebook Twitter Google+