×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Erdoans pauž gatavību atjaunot nāvessodu

Foto - AFPFoto - AFP

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans pirmdien intervijā CNN paziņojis, ka gadījumā, ja parlaments akceptēs nāvessoda atjaunošanu, viņš šo likumprojektu parakstīs.

Erdoans CNN sacīja, ka neveiksmīgais apvērsuma mēģinājums bija “skaidrs nodevības noziegums”.

“Bet, protams, tam būs nepieciešams parlamenta lēmums (..). Tāpēc līderiem būs jāsanāk kopā un jāizlemj,” paziņoja prezidents, kuram šī ir pirmā intervija, kopš puča apspiešanas.

“Ja viņi piekritīs to apspriest, tad es kā prezidents apstiprināšu jebkuru lēmumu, ko pieņems parlaments,” sacīja Erdoans.

CNN arī ziņoja, ka Turcija tuvāko dienu laikā oficiāli lūgs ASV izdot islāmistu sludinātāju Fetullu Gilenu, kuru Erdoans uzskata par apvērsuma mēģinājuma galveno organizatoru.

Gilens, kurš savulaik bija Erdoana līdzgaitnieks, taču tagad pasludināts par galveno režīma ienaidnieku un, kā apgalvo Erdoans, uzņēmies “paralēlās valsts” vadību.

Pats Gilens kategoriski noliedzis jebkādu saistību ar puču.

Nāvessods Turcijā nav piemērots kopš 1984.gada, taču tas tika pilnībā atcelts 2004.gadā, veicot reformas ar mērķi panākt uzņemšanu ES. Tā atjaunošana radītu jaunas problēmas ES un Turcijas iestāšanās sarunās, kuras jau tāpat ir aizkavējušās.

Pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma tūkstošiem Erdoana atbalstītāju aicinājuši atjaunot nāvessodu Turcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+