×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

Erdoans: Turcija negatavojas uzbrukt Sīrijai

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdoans trešdien paziņoja, ka Turcija negatavojas uzbrukt Sīrijai, kas pagājušajā nedēļā notrieca Turcijas iznīcinātāju. “Turcijai, Turcijas tautai.. nav nodoma uzbrukt” Sīrijai, sacīja Erdoans militārā ceremonijā valsts galvaspilsētā Ankarā.

“Mums nav nekādu naidīgu nodomu ne pret vienu valsti,” piebilda Turcijas premjers.

Erdoans otrdien pauda dusmas par Sīrijas rīcību, notriecot Turcijas iznīcinātāju, un nosauca bijušo Ankaras sabiedroto Damasku par “skaidru un nepārprotamu draudu” Turcijas drošībai.

Erdoans paziņoja, ka viņa valdība pēc notikušā apņēmīgi dos prettriecienu un “spers nepieciešamos soļus, pati nosakot laiku, vietu un metodi”.

Turcija nedēļas nogalē paziņoja, ka Sīrijas piektdien virs Vidusjūras notriektais Turcijas iznīcinātājs tobrīd atradās starptautiskajā gaisa telpā apmēram 15 minūtes pēc īslaicīgas iemaldīšanās Sīrijas gaisa telpā. Turcija uzsver, ka Sīrija notriekusi šo lidmašīnu bez brīdinājuma, turklāt lidmašīna nebija bruņota, lidoja mācību misijā un veica radarsistēmas testu.

Sīrija sestdien paziņoja, ka dienu iepriekš ir notriekusi šo lidmašīnu, jo tā ielidojusi Sīrijas gaisa telpā, turklāt lidojusi zemu, uzsverot, ka Sīrija īstenojusi savas suverēnās tiesības notriekt nezināmu lidmašīnu, kas neatļauti ielidojusi tās gaisa telpā. Sīrija nezināja, ka tā bija Turcijas lidmašīna, un neizjūt naidu pret Turciju, uzsvēra Sīrijas Ārlietu ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+