×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Erdogana “grēkāži” – arī Latvijā (4)

Ģirta Vikmaņa fotoĢirta Vikmaņa foto

Rīgā darbojas privātskola “Riga International Meridan School”, kura pieder turku uzņēmējiem. Skolas direktors Sinans Čiftlers sevi sauc par mērenā islāma sludinātāja Fetullas Gilena kustības “Hizmet” piekritēju, kā arī norāda, ka pašlaik Turcijā pret “Hizmet” vara izturoties kā pret grēkāzi.

Tagad Turcijā esot slēgts ap 1000 “Hizmet” skolu un 15 universitāšu. “Es pabeidzu pašu pirmo “Hizmet” skolu Izmirā. Tagad medijos redzēju cilvēkus, kuri ar āmuriem un koka nūjām sadauza skolas zīmi. Es tobrīd raudāju. Kā skolas logos var mest akmeņus?” neizpratni pauž S. Čiftlers.

Viņš saka, ka Turcijas varas iestādes sākušas vērsties pret “Hizmet” piekritējiem jau pirms trim gadiem, kad viņi iebilduši pret korupciju valstī. Ar notikušo apvērsumu kustībai neesot sakara.

“Gilena piekritēji nosodīja valsts apvērsuma mēģinājumu, jo, ņemot vērā mūsu vēsturi, uzskatām, kas tas kaitē demokrātijai. Tomēr Turcijas valdība jau tūlīt pat sāka vainot “Hizmet”,” skaidro S. Čiftlers.

Turcijas vēstnieks Latvijā Hairi Hairets Jalavs nesen intervijā “LA” norādīja, ka Turcijas varas iestādēm esot liecības un arī atzīšanās no “Hizmet” piekritējiem, ka viņi rīkojuši apvērsumu.

“Cilvēki tika pratināti, pakļauti nežēlīgām spīdzināšanām vairākas dienas un tad “atzinās”, ka apvērsumu rīkojis Gilens. Tam nevar ticēt, ja informācija iegūta šādā veidā,” pārliecināts skolas direktors.

Tāpat Turcijas oficiālā vara “Hizmet” atbalstītājus vaino tajā, ka viņi Turcijā izveidojuši “paralēlo valsti”, bet paši neiet politikā. S. Čiftlers skaidro, ka “Hizmet” ir sociāla kustība, tādēļ tā nevēlas būt saistīta ar kādu no partijām.

“(..) Ja mēs veidotu politisku partiju, tad mums būtu jānostājas tās pozīcijā, bet mēs uzskatām, ka ar kustību mēs varam labākā veidā kalpot savai valstij,” uzsver skolas direktors.

Visu materiālu lasiet 29.jūlija “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvijā var būt “paralēlā valsts”, bet Turcijā nē ?

  2. lai tas meligais turks pastāsta Atbildēt

    kā iespejas esot latvijā piedalities pučā turcijā? vienkārši tagad visus “nevēlamos”likvidē

  3. Kur pazuda komentārs?

  4. Islama sludinātājs = kaitnieks un ir jāizraida no Latvijas. Nav nekādu tur maigo musulmaņu. Ir tikai musulmaņi. Un sasniedzot kritisko masu kļūst sabiedrībai bīstami. Islama mācība un citas ar uslamu saistītas izpausmes ir jaaizliedz ar likumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+