×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Erdogans: Aiz Ēģiptes apvērsuma stāv Izraēla

LETA/AFPLETA/AFP

Aiz 3.jūlija apvērsuma, kurā tika gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais Ēģiptes prezidents Muhameds Mursi, stāv Izraēla, otrdien paziņojis Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans.

“Ko viņi saka par Ēģipti? Demokrātija nav vēlēšanu urnās. Kas aiz tā stāv? Tā ir Izraēla,” Turcijas valdošās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) sanāksmē sacīja premjers.

“Mums ir pierādījumi,” uzsvēra Erdogans. Izraēlas tieslietu ministrs vēl 2011.gadā forumā Francijā sacījis, ka Musulmaņu brālība nevarēs palikt pie varas, pat ja tā uzvarēs vēlēšanās, norādīja premjers.

Turcija paudusi klaju nosodījumu Ēģiptes apvērsumam, turklāt tās nostāja kļuvusi vēl asāka kopš pagājušās trešdienas Kairas asinspirts, kad, drošības spēkiem cenšoties likvidēt Mursi atbalstītāju protesta nometnes, tika nogalināti vairāki simti cilvēku.

Pēc Kairas asinspirts Turcija atsaukusi no Ēģiptes savu vēstnieku.

Trešdien visā Ēģiptē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, bet galvaspilsētā Kairā un 11 provincēs – komandantstunda.

ASV laikraksts “The New York Times”, atsaucoties uz saviem avotiem, sestdien ziņoja, ka Izraēlas vadība cenšas pārliecināt ASV nepārtraukt militārās un ekonomiskās palīdzības sniegšanu Ēģiptei, neraugoties uz valsti pārņēmušajām nekārtībām.

Kā skaidroja laikraksts, Izraēlas drošības dienesti cieši sadarbojas ar Ēģiptes armiju. Cita starpā, Telaviva pa saviem kanāliem paziņojusi Kairai, ka ASV nepārtrauks finanšu palīdzību Ēģiptei, neraugoties uz asajiem paziņojumiem par Ēģiptes armijas un policijas asiņaino izrēķināšanos ar apvērsumā gāztā prezidenta Mursi atbalstītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+