×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

Erdogans ieradies vizītē Krievijā (2)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans otrdien ieradies vizītē Sanktpēterburgā, kur ticies ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Abas puses jau iepriekš paudušas cerību, ka šī vizīte pieliks punktu mēnešiem ilgajam saspīlējumam abu valstu attiecībās, ko izraisīja Krievijas kara lidmašīnas notriekšana pagājušā gada novembrī Sīrijas pierobežā.

Erdogans Krievijā ieradies vairāku ministru un uzņēmēju aprindu pārstāvju pavadībā.
Tiekoties ar Putinu, Erdoans paziņoja, ka viņa vizīte esot iespēja uzsākt abu valstu attiecībās “citu fāzi”.

Viņš pateicās Krievijas prezidentam par iespēju tikties pirms septembrī Ķīnā gaidāmā G20 samita un uzsvēra, ka abas valstis var sadarboties problēmu risināšanā reģionā.
Putins no savas puses piedāvāja pārrunāt abu valstu ekonomisko attiecību atjaunošanu un sadarbību cīņā ar terorismu.

Kremļa saimnieks pauda arī solidaritāti ar Erdoganu pēc jūlija vidū notikušā apvērsuma mēģinājuma, uzsverot, ka viņš kategoriski iestājas pret šo antikonstitucionālo rīcību.

Sagaidāms, ka sarunu laikā Konstantīna pilī Sanktpēterburgas pievārtē tiks runāts par Turku augļu un dārzeņu importa aizlieguma atcelšanu, kā arī par Turcijas tūrisma nozares atdzīvināšanu.

Sarunu dienaskārtībā ir arī jautājums par gāzesvada “Turkish Stream” projekta atsākšanu. Paredzēts, ka šis gāzesvads no Dienvidkrievijas pa Melnās jūras gultni sniegsies līdz Turcijai, no kurienes tā maršruts tālāk stiepsies līdz Grieķijai.

Intervijā Krievijas ziņu aģentūrai TASS Erdogans pirmdien pavēstīja, ka Ankara esot gatava
pieņemt lēmumu par šī gāzesvada būvniecību.

Tomēr sagaidāms, ka galvenais jautājums būs pilsoņkarš Sīrijā, kurā līdz šim Turcija un Krievija ir aktīvi atbalstījušas pretējās karojošās puses.

Acīmredzams pavērsiens Ankaras un Maskavas attiecībās noticis pēc jūlija vidū Turcijā sarīkotā neveiksmīgā militārā apvērsuma mēģinājuma.

Intervijā franču laikrakstam “Le Monde” pirms došanās uz Krieviju Erdogans norādīja, ka Putins – atšķirībā no vairuma rietumvalstu – nav viņu kritizējis par plašajām tīrīšanām, kuras Ankaras režīms uzsācis pēc puča apspiešanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. krievi nekad nemainīsies. Tie paši vecie tikumi. Erdogans iegāza krievam pa ģīmi un nu uzreiz no ienaidnieka pārvērtās par sirdsdraugu

Draugiem Facebook Twitter Google+