Pasaulē
Citur

Erevānas ielās izgājuši desmitiem tūkstoši protestētāju0

Foto AP/Scanpix/LETA

Desmitiem tūkstoši cilvēku trešdien izgājuši Erevānas ielās, paužot neapmierinātību ar to, ka Armēnijas parlaments neapstiprināja opozīcijas līderi Nikolu Pašinjanu premjerministra amatā.

Protestētāji, tostarp daudzi pensionāri un mājsaimnieces, paralizējuši satiksmi teju visā pilsētā.

Amatpersonas ziņo, ka traucēta arī piepilsētas vilcienu satiksme un nobloķēts ceļš, kas saista Erevānu ar lidostu. Slēgti arī daudzi veikali.

Protestus izraisījis Armēnijas parlamenta otrdienas balsojums, kurā valdošās Republikāņu partijas atbalsta trūkuma dēļ Pašinjans netika apstiprināts premjerministra amatā.

Opozīcijas atbalstītāji solījuši turpināt protestus tik ilgi, cik būs nepieciešams, lai panāktu valdošās elites gāšanu un Pašinjana apstiprināšanu premjera amatā.

“Tauta nepadosies, protesti nerimsies,” ziņu aģentūrai AFP norādīja viens no demonstrantiem.

“Mēs uzvarēsim, jo esam vienoti, visa armēņu tauta ir vienota,” piebilda kāda 19 gadus veca studente.

Pašinjans otrdienas vakarā aicināja Armēnijas iedzīvotājus sarīkot vispārēju streiku.

Armēniju pēdējās divas nedēļas ir piemeklējusi smaga politiskā krīze, ko izraisīja protesti pret eksprezidenta Serža Sargsjana stāšanos premjerministra amatā un protestu kustības apgalvojumi, ka Sargsjans un viņa pārstāvētā Republikāņu partija mēģina sagrābt varu.

Pakļaujoties protestētāju spiedienam, Seržs Sargsjans 23.aprīlī atkāpās no valdības vadītāja amata.

Opozīcijas bloks 25.aprīlī paziņoja, ka nominēs Pašinjanu premjerministra amatam, savukārt Republikāņu partija atteicās izvirzīt jaunu kandidātu, tādēļ Pašinjans bija vienīgais pretendents uz premjera amatu.

Taču, lai kandidātu apstiprinātu premjerministra amatā, nepieciešamas vismaz 53 balsis. Republikāņu partija kontrolē 58 no 105 deputātu mandātiem parlamentā.

LA.lv