×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

“Ērģeļmūzikas maratonkoncertā” vāks ziedojumus JVLMA mācību ērģeļu būvei

foto - Letafoto - Leta

Vasaras izskaņā, 31. augustā, Rīgas Domā norisināsies četrdaļīgs “Ērģeļmūzikas maratonkoncerts”, kurā tiks vākti ziedojumi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasūtīto trīsmanuāļu mehānisko stabuļu ērģeļu būvei, aģentūru LETA informēja JVLMA pārstāve Aija Semjonova.

Koncertā, kura programmā iekļauta dažādu laikmetu komponistu ērģeļmūzika, sākot no baroka līdz pat mūsdienu latviešu komponistu darbiem, būs iespēja dzirdēt 22 ērģelnieku muzikālo sniegumu.

“Ērģeļmūzikas maratonkoncertā” piedalīsies Latvijā vadošie ērģelnieki, kuru vārdus koncertprogrammās regulāri lasām gan Latvijā, gan visā pasaulē: Kristīne Adamaite, Larisa Bulava, Jolanta Barinska, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Tālivaldis Deksnis, Roberts Hansons, Diāna Jaunzeme, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Ilva Lempa, Rudīte Līvmane-Lindenbecka, Marta Ozoliņa, Inese Paiča, Agita Rando, Inga Sarkane, Atis Stepiņš, Sandra Tamane. Maratonkoncertā uzstāsies arī JVLMA Ērģeļu klases studenti un maģistranti: Ilze Barlo, Līga Dejus, Olga Ļebedeva, Simona Radoviča un saksofonists Matīss Ozoliņš.

Maratonkoncerta laikā tiks vākti ziedojumi JVLMA pasūtināto trīsmanuāļu ērģeļu būvei, kuras pirmo reizi pēckara periodā tiek būvētas Latvijā – Ugāles ērģeļbūves darbnīcā meistara Jāņa Kalniņa vadībā.

“Šis mums ir pirmais sadarbības projekts ar Latvijas ērģelniekiem. Pieļauju, ka viņiem tas bija ļoti liels izaicinājums. Viena lieta ir piesēsties pie gatava vai nopirkt gatavu instrumentu, cita lieta – piedalīties tā tapšanā. Ērģeļbūve ir ļoti radošs process visām iesaistītajām pusēm. Tā ir māksla no muzikālā, arhitektoniskā un dizainiskā viedokļa. Ja mehānika izskatās skaisti, tā arī labi strādā, bet, ja tu paskaties uz to un redzi kādas nekārtības vai jucekli, tad mehānika arī nefunkcionē normāli,” izsakās Kalniņš.

Kā stāsta JVLMA ērģeļklases vadītāja Vita Kalnciema, patlaban akadēmijā studentiem pieejamie mācību instrumenti nenodrošina mūsdienu izglītības standartiem atbilstošas vingrināšanās iespējas un sevišķi apgrūtināta ir romantisma laikmeta un mūsdienu repertuāra kvalitatīva apguve šai mūzikai mazpiemēroto instrumentu dēļ.

JVLMA ērģeļbūves projekta kopējās izmaksas ir 84 860 lati, un jauno ērģeļu būvei un mācību klases remontam vēl jāsavāc 25 080 lati. “Tādējādi tiks veicināta ne vien instrumenta būve, bet arī vairāku paaudžu ērģelnieku izglītība un ērģeļmākslas attīstība Latvijā. Aicinām ikvienu klausītāju ar koncerta apmeklējumu finansiāli atbalstīt jauno ērģeļu būvi un mūsu ērģeļkultūru kopumā,” pauž Semjonova.

“Ērģeļmūzikas maratonkoncerts” Rīgas Domā sāksies plkst.16, un tā apmeklējums maksās piecus latus. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” un Rīgas Doma kasēs.

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja veikt individuālu ziedojumu, pretī saņemot personificētu ziedojuma karti ar pateicību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+