×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Streļčenoka slota slauka Strīķi prom (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks

Jutas Strīķes sniegtajā atzīšanās liecībā sabiedriskās TV galvenajam apsūdzētājam Rēderam pārliecināja viena lieta. Proti, agrākos laikos piesauktais tiesiskums un plaši afišētā cīņa pret korupciju pat politiski deklaratīvā līmenī ir atcelta. Neteiksim, ka kukuļošanai atvērts zaļais koridors, bet lietots princips – vārna vārnai acī neknābj. Partijās reti kurš ir godīgs cilvēks, un vai noganīsi melnās avis, kas iepiņķerējušās korumpantu ķērāju izliktās cilpās, iekritušas rūpīgi slēptās lamatās. Lai nesmukumus novērstu preventīvi, jāvaktē, lai neliek liela diametra cilpas un slazdiņus meistaro priekš pelēm, nevis rok ziloņu bedres.

Strīķes varenības periodā valdīja baiļu atmosfēra. Vāja rakstura amatpersonas, kas nenoturējās un ievilka aliņā vien piciņu kroņa naudas, vienalga nervozēja, ka KNAB atnāks pakaļ un sados žagarus. Lieliem kukuļņēmējiem galvenā izmeklētāja rēgojās ļaunākajos sapņos kā neuzpērkama, principiāla soģe, kas mīkstām, baltām sievietes rokām saņem spīlēs, žmiedz ar knaiblēm, bet, kad dzīrusies ielikt nokaitētu tapu tai ķermeņa vietā, kur nekad neiespīd saule, nelaimīgais, slapjš nosvīdis, uztrūkstas no murga ar šķērsu sagriezušos naktsmici. Jau toreiz Juta bija neapmierināta, cik minimāla politiskā griba un atbalsts sasmērējušos personu vajātājiem, bet pretī runāja, ka viņa ietapojot tikai savas antipātijas, kamēr simpātijas palaižot sveikā, samta cimdiņiem noglāstītas, nespīdzinātas.

“Jaunā slota” Jaroslavs Streļčenoks arī nav auzu tumes ēdājs. Atskaitēs viņa izvilktos tīklos iekrīt pa aklam dunduram, uz āķiem karājas pa kaitīgam kukainim, tomēr, maigi sakot, medības norit ar mainīgiem panākumiem. KNAB ērgļa redze šķiet neasāka un apmiglojusies. Iekšējo “strīķēšanās” intrigu dēļ sabiedrība uzskata, ka iestādei ir nopietni attīstības traucējumi. Tāds iespaids, ka kaušanai sagatavotie blēži uzelpo, un nav domājams, ka no saniknotā, viegli aizkaitināmā Streļčenoka spīlēšanas korumpanti tā pārbijušies, ka trīc, dreb un metas zosāda. Var teikt, ka Strīķes puse fleitē par stāvokli birojā un ka situācijas atainojums ir bezgala subjektīvs, bet liekas, ka, Hašekam dzīvam esot, viņa spalvai nepaietu garām vārdabrāļa darbošanās vadošā postenī, akurāt kā neaizmirstamajam lajtnantam Dubam ķ. un ķ. Karaspēka 11. kaujas rotā.

Juta deva mājienu ar sētas mietu, ka KNAB tīšuprāt pārvērš par nodilušu zobu kantori, kurā sēž kladē rakstveži, formulāru aizpildītāji miegapūžņi, kuriem prasa cilāt spalvaskātu, nevis likt dunčus pie korumpantu rīkles. Ja pieredzējušus profesionāļus izvada prom, tad vietā gaidiet izmeklētājus zaļūkšņus, kuri spēj monitorēt un reģistrēt aploksnīšu, kukulīšu nodošanu no tālienes, kā putnu vērotāji binokļos aprauga niedrājā paslēpušos spārnaiņus. Pievienojiet politiķu ar baltu palagu piesedzošās runas par “nevainīgi cietušiem” un korupciju kā teiksmainu zvēru, kas dabā nepastāv. Aizbildinājumus, ka Latvija nav ne naftas reģiona valsts, ne FIFA, ne Krievija, kur kārtīgi izzagties un no kukuļņemšanas palikt stāvus bagāts. Dievošanos, ka pirkstiem nepielīp vairāk par 500 eiro banknoti, kuras drīz dedzinās kā nederīgas. Gaidiet, ka saeimieši korupcijai piešķirs valsts noslēpuma statusu, nevis satvers saļimušo gaišo spēku nosviesto godīguma un taisnīguma karogu.

Tas gan laikam no Jutas īkšķīša izzīsts un Ģenerālprokuratūru diskreditējošs – itin kā prokurori Sistēmā izvēlas ērtu dzīvīti, nevis stājas pie arkla usnēm dadžiem aizaugušā laukā. Kurš mūsdienās negrib dzīvot ērti, komfortabli, un Kalnmeiera kungs atzīmējis kukuļošanas apkarotāju darbu kā apmierinošu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ja KNABa jautājumu nerisina blēži un lembergi, izņem no KNABa izmeklēšanas pārraudzību, nodod Iekšlietu ministram pārraudzībā, nosaki ar likumu izmeklētāju neatkarību, situācija par 70 % būs izlabota, kas izriet no Pietiek. com rakstiem.

 2. Stŗīķei pieminekli jāceļ . Viena trausla sieviete,bet kāds krampis ! Vesela korumpantu izzadzēju banda,ups, valsts vara sit un sit ,bet nevar mazo blondo Jutu piebeigt. Stulbi,ka apzagtās ,nu jau gandrīz emigrējušās un te ju jau izmirušās valsts tauta uz to visu tik vienaldzīgi noskatās.
  Kad pamodīsies ?
  Kaut kas te komentos piesauc tiesāšanās ķēķa administratoru borovkovu , vēl tā pļura,ak Kungs ! Dod mums prātu beidzot !

 3. NEKAS NEMAINĪSIES, KAMĒR STREĻČENOKS VADĪS KNAB!!!! NEKAS!!!!

 4. Līcītis Līcītim Līcītis…

 5. jākļūst,…. kā domājat, kam vajadzīga saeima?

 6. Sen bija laiks to Streļčēnoku nomainīt.

 7. Strīķi KNAB iefiltrēja Repše, kurš pats ātri vien tapa par izsmieklu, jo gaužām nolaidīgi izturējās pret saviem darba pienākumiem, līdz beidzot papildus visam Latvijai tapa zināma viņa tieksme uzbāzties jaunām meitenēm. Strīķe netika par KNAB vadītāju, jo, iespējams, tāda bija taktika, kas deva iespēju Strīķei rīkoties pēc saimnieku ieteikumiem, līdztekus neesot KNAB vadībā, lai būtu brīvākas rokas un nebūtu jāuzņemas atbildība, ja kas noiet greizi.

  Lai gan reāli Strīķe bija tā, kas rīkojās KNAB pēc sava prāta, nu vismaz tikmēr, kamēr KNAB vadītājs bija Loskutovs. Grūti spriest, kāpēc Loskutovs ļāva Strīķei rīkoties, kā vien viņa vēlas, bet, visticamāk, tas viņam tika uzdots, tomēr ir skaidrs, ka viņam šī “padotā” loma ne sevišķi patika, jo tagad, kad viņš vairs nav KNAB vadītājs, bet ir “Vienotības” politiķis, viņš ļoti atklāti kritizē Strīķi.

  Nonākot KNAB vadītāja amatā Vilnītim, Strīķei sākas grūti laiki, jo Vilnītis nebija ar pliku roku ņemams. Vilnītis bija patstāvīgs un gribēja KNAB vadīt tā, kā viņaprāt tas būtu vispareizāk. Tostarp viņš nebija gatavs piesegt “Vienotības” rebes. Bija doma uzsākt operatīvās izstrādes pret trim Dombrovska valdības ministriem.

  Tomēr Strīķe šo informāciju netika pienācīgi izmeklējusi. Kas, protams, neizbrīna, jo Strīķe, kā zināms, ir politiski angažēta persona. Viņa kalpoja “Jaunajam laikam”, līdz ar ko tālāk – “Vienotībai”. Vilnītis stāsta, ka tieši tobrīd noticis lūzums viņa un Strīķes attiecībās, kad lieta pret Dombrovska valdības ministru (visticamāk, Kamparu) tika nolikta “plauktiņā”. Lai guļ. Un netraucē. “Vienotību”.

  Lūk, ko Vilnītis saka par Strīķi: “Nav jau runa tikai par Strīķi. Viņa ir tikai viena no līderēm grupā, kas nodrošina viena politiskā spēka drošību – gan iekšējo, gan ārējo. Iekšējo – palīdzot cīnīties ar nepaklausīgiem spēkiem pašā spēkā, ārējo – attīrot laukumu stratēģiskās vietās. Bet tās nav politiskās intereses, es tās sauktu par ekonomiskajām interesēm.”

  Savukārt Aloizs Vaznis spriež, ka KNAB ir saistīts ar cīņu par kontrabandas koridoriem, jo ne velti Strīķe uzņēma naidīgi Loskutovu, kamēr tas netika padarīts par zicpriekšnieku – formālu priekšnieku. Vilnīša laikā konflikts esot izcēlies tad, kad Vilnītis gribēja nodibināt apakšvienību, kas nodarbotos ar kontrabandas apkarošanu Latgalē.

  Tā būtu pakļauta Vilnītim, līdz ar ko Strīķe nezinātu, kas tiek ķerts un kad tiek ķerts. Vaznis domā, ka KNAB uzdevums bija nevis iesēdināt tos, ko vajag iesēdināt, bet neiesēdināt tos, kurus nevajag iesēdināt. Tāpēc Strīķe esot nobijusies, ka shēma var izjukt un ir sakašķējusies ar Vilnīti.

  Vaznis min arī vairākas lietas, kas KNAB ierosinātas, ir izgāzušās, jo trūkuši pierādījumi. Tāpat Vaznim nav saprotams, kas notiek ar tā saucamajām oligarhu lietām, kāpēc tās tiek vilktas garumā, un KNAB ir tik vien spējis, kā uzrīkot masku šovus. Tāpat Vaznis izsaka sašutumu, ka Strīķe vēlas savus “upurus” ietupināt bez pierādījumu bāzes un taisnīgas tiesas – tā sacīt pēc revolucionārās pārliecības.

  Runājot par Streļčenoku, Vaznis min, ka droši vien Strīķe domāja, ka viņš būs otrs Loskutovs, kas pakļausies un pildīs Strīķes un viņas saimnieku “Vienotības” norādījumus, bet Streļčenoks izrādījās “ciets rieksts”, jo saprata, ka Strīķe taisīs visādas šmuces, bet atbildība gulsies uz viņu, kā KNAB vadītāju, tāpēc Strīķei sanāca smagi “aplauzties”.

  Savukārt Aivars Borovkovs ir gandarīts par to, ka Streļčenoka laikā no KNAB darba ir pazuduši holivudiskie šova elementi. Viņš saka, ka tas ir nepieņemami, ka izmeklēšanu un operatīvo darbību mēģina iznest uz tirgus laukuma linču tiesai, caur medijiem izdarīt spiedienu uz tiesnesi, kuram jābūt ar stipru mugurkaulu, lai nostātos pret to, ko ārā gaida pūlis, uz ko tas ir noskaņots.

  Aivars Borovkovs spriež, ka mūsu sabiedrībā ļoti bezatbildīgi un viegli var nomelnot cilvēkus, jo īpaši politiķus, ka ir uzskats, ka par viņiem var rakstīt visu, kioskos dominē dzeltenā prese, sabiedrība nav īsti vesela, ar to viegli var manipulēt. Borovkovs uzskata, ka Streļčenokam neļauj tā īsti strādāt, ka tā ir politiķu vaina, kuri noskatās, kā plēšas divi ierēdņi, ka pēc būtības ir bijis tā, ka KNAB vadītājus apstiprina amatā ar jau sagatavotu bagāžu – vietnieci Strīķi.

  Nāk prātā, ka reiz “Sastrēgumstundā”, kur tika runāts par KNAB, Strīķe nebija ieradusies, lai gan Streļčenoks bija. Toreiz šo raidījumu vadīja Nagla, kura bija gatava aizstāvēt Strīķi, bet cieta absolūtu fiasko, jo oponentu pretargumenti bija daudz pārliecinošāki un uz argumentiem balstīti. Loskutovs vēl toreiz sacīja: “Ja kāda nepatīk tas, ko viņš (Streļčenoks) dara, tad ir divas opcijas – piekrist, ka viņš ir priekšnieks un pildīt viņa prasības, vai izvēlēties citu karjeru.”

  Nagla toreiz saskaitās, ka neizdodas iecerētais un nav iespējams nomelnot Streļčenoku, tāpēc kļuva sarkana no dusmām un raidījuma beigās izmisusi lūkojās pēc skatītāju balsojuma, cerot tajā atrast glābiņu, bet nekā, jo arī tas nedeva cerēto rezultātu, līdz ar ko Nagla burtiski sabruka.

  Rezumējot var sacīt, ka Streļčenoks ir paveicis to, kas kārtīgam KNAB priekšniekam bija jāizdara! Viņš bija atlaidis darbinieci, kura sistemātiski nepakļāvās iestādes iekšējās kārtības noteikumiem un neievēroja dienesta subordināciju! Streļčenoks rīkojies kā stingrs un noteikts cilvēks, kā īsts KNAB priekšnieks! Bet nē! Tiesa šādu disciplīnas grāvēju Strīķi lika atjaunot darbā?!

  “Vienotība” tagad – kad raustās agonijā, darīs visu iespējamo un neiespējamo, lai pasargātu savus ielikteņus KNAB, kuri turklāt ir ne tikai politiski angažēti, bet arī nekompetenti un slimo ar lielummāniju. Jo galvenais ir iegūt kontroli pār visām drošības iestādēm valstī, līdz ar ko, tās izmantot rēķinu kārtošanai ar politiskajiem konkurentiem. Tāpēc būsim modri, jo redzams, ka Strīķe un “Vienotība” veic pēdējos izmisīgos kampienus, lai glābtu savu ādu.

  • Cik ilgi tu šo murgu sapņoji, streļķi?

  • Jums taisnība!

  • precizējot – cilvēkam 444 ir taisnība!

  • Cilvēks kultivē vienus melus un aplamības kā par Repši, tā par Jutu Strīķi. Loskutovs ir nodevējs Vienotībā, tātad, nodevējs jebkur, jebkad. Nu viņš iezīdies silē un sāk politiski “uzmākties”Jutai Strīķei, atriebties, ka Juta Strīķe bija gudrāka par Loskutovu un viņu varēja turēt kaut kas līdzīgi – zem tupeles. Viņš neprata vadīt iestādi un tikpat neprofesionāls kā visi vilnīši, streļčenoki, kuriem nav personības īpašību.

   Loskutovs ir, man liekas, zemiska personība.

 8. Kādam “svētajam lopiņam” jābūt katrā kūtiņā. Vienmēr labi zināmai politapvienībai par lielāko stuti bijusī “kristālskaidrā avs” sajutusi kāda “zaļo brukstalu” aizgādņvaldiņa atbalstiņu, lai atkal zīmētos!

 9. Šī te viduvējība taču atrodas ZZS, Saskaņas un Loskutova paspārnē – pašreiz Strelčenoks var justies droši

 10. Tik grūti saprast, ka Streļčenoku piesedz visvarenākais un visbagātākais cilvēks Latvijā no Kurzemes puses. 100% atbalsts un aizstāvība arī no Rīgas mēra puses. Tāda “aizmugure” nav nevienam valsts iestādes vadītājam. Tāpēc tas pajolītis un mīkstpēdiņš var ākstīties un imitēt darbību, un kā norādīja Strīķe, zīmēt no zila gaisa statistiku – cik labi veicas ar korupcijas apkarošanu. Jācer, ka drīz visi korumpanti sēdēs cietumos, un korupcija Latvijā izzudīs uz visiem laikiem.

 11. Manuprāt ,te ir divi varianti ,vai nu Stŗīķei jākļūst par vadītāju vai jāiet prom. Labi uzrakstīts par tām bedrēm ,peles ķer ,bet ziloņi iet pāri. Līdz ar to ticamāk ,ka Strīķei jākļūst par vadītāju un tās bedres jārok dziļakas.

 12. …..jāstrādā tik nīstā iestādē?Lai gan mēs taču klāt tur neesam,arī Līcītis ne.Tās visas ir emocijas bez mūsu tiešas klātbūtnes!

 13. Man Strīķe izskatījās kā no paša nelabā pie Rēdera atskrējusi būtne,kas nervoza,nemitīgi rokas vicinādama,kautko samērā haotiski apsūdz visus.
  Retorisks jautājums -kāpēc jāatrodas un itin kā jāst

 14. Vai tas Streļčēnoks arī kautko citu dara kā tikai kasās ar saviem darbiniekiem?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+