×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Ērglēniete Zane devusies uz operāciju Vīnes klīnikā (15)

Foto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane LazdiņaFoto no personīgā arhīva. Attēlā: Zane Lazdiņa

Ērglēniete Zane Lazdiņa, kuras ārstēšanai daudzi Latvijas iedzīvotāji portālā “ziedot.lv” saziedoja nepieciešamo summu – 120 000 eiro, otrdien  devusies uz Vīnes klīniku Austrijā, kur jau šovakar viņai tiks veikta dzīvībai svarīgā operācija – plaušu transplantācija, otrdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Jau vēstīts, ka Zanes plaušu transplantācijai nepieciešamā summa saziedota nepilna mēneša laikā. Nauda februāra otrajā pusē pārskaitīta Austrijas klīnikai Vīnē, un Zane iekļauta plaušu donoru gaidīšanas rindā.

No Austrijas šajās dienās saņemta ziņa, ka ir pienākusi Zanes kārta rindā un ka sievieti var vest uz operāciju. Zanes ārstējošais ārsts sievietes veselības stāvokli operācijas veikšanai novērtējis kā apmierinošu, un viņa otrdien ar atsūtīto lidmašīnu devusies uz Vīni. Sievietei plaušu transplantācijas operācija tiks veikta teju tūlīt pēc nonākšanas galapunktā.

LTV ziņoja , ka bez plaušu transplantācijas Zane dzīvotu ne ilgāk kā pusgadu. Gan sievietes mamma, gan viņas ārstējošais ārsts izsaka pateicību visiem, kuri atbalsta Zani grūtā brīdī un aicina turēt īkšķus, lai operācija izdotos un lai trešdienas rīts nāk ar labām ziņām.

Jau vēstīts, ka pirms trim gadiem ārsti 32 gadus vecajai Zanei no Ērgļu novada atklāja retu slimību — pulmonālo arteriālo hipertensiju — sindromu, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās. Slimība triju gadu laikā ir progresējusi tik strauji, ka vienīgais ceļš, kā palīdzēt jaunajai sieviete, ir plaušu transplantācija, kas ir jāveic iespējami drīz.

Operācijas izmaksas ir 120 000 eiro. Lai rastu dzīvības glābšanai svarīgās operācijas līdzfinansējumu no valsts puses, Zane vērsās Nacionālajā veselības dienestā, taču šī gada 21. janvārī saņēma vēsti, ka valsts atsakās līdzfinansēt viņas plaušu transplantāciju. Tāpēc Zane vērsās pie sabiedrības, lūdzot ikvienu līdzcilvēku ziedot kaut minimālu naudas summu, lai viņu glābtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Brīnišķīgi!

 2. Cik jauki, kad redzi, ka tava noziedotā naudiņa aiziet šādam mērķim…

 3. Lai Tavs Sargenjgjelis ir kopaa ar Tevi un tici,VISS BUUS KAARTIIBAA !!!

 4. MES VISI AR UN PAR TEVI,ZANE……..

 5. Un ta saucas Latvijas valsts , kas atsaka cilvekam kas nonacis sada nelaime. Butu kadam deputatam radinieks vai berns tad nauda atrastos. KAUNS vnk kauns par latvijas deputatiem utt , kas zelo naudu.
  respect visiem tiem , kas nozodieja , lai kada cilveka sirds vel pukstetu.

 6. Lai izturība pārciest opertāciju un veselība…, veselība…, un tuvi līdzcilvēki blakus !

 7. Turies,Zanīt!Ticu,ka viss būs labi.

 8. Turies,Zanīt! Tici,un Tev izdosies!

 9. Ar Dieva palīgu!

 10. Visi debesu engeli stavat Zanei klat un saja ciesanu laika sargajat vinu,Debesu tevs apzelojies par vinu un palidz vinai atveseloties,amen.

 11. Zane turies! Lai Tev laba veselība!

 12. Novélu tevi Zane-JÉZUS Zélsirdigajai sirdij un Sv.Mátes-Marijas Bezvainigajai sirdij un Visa Sv.Debesu Pulka lugsanam!AMEN!

 13. Visi visu nakti turam īkšķus lai viss izdodas!

 14. lai dievs jums stav klat svetie gari

 15. Loti labi,ka savacam sai sievietei palidzibu,ja ne valsts doma par iedzivotaju,vismaz lidzcilveki vel kko dara lietas labad….velu vinai to labako un atrak atveseloties

Draugiem Facebook Twitter Google+